Credit Agricole z lokatą dla rolników
2015-01-19 15:45
Credit Agricole proponuje AGRO lokaty pod dopłaty © highwaystarz - Fotolia.com
Przeczytaj także: Oprocentowanie lokat w Credit Agricole w górę
Różnorodność dostępnych na polskim rynku depozytów jest niezwykle szeroka. Przeważnie różnią się one sposobem, w jaki naliczane jest oprocentowanie czy konsekwencjami związanymi z zerwaniem lokaty. Wśród nich na uwagę zasługują, proponowane rolnikom przez Credit Agricole, dwunastomiesięczne lokaty dynamiczne – AGRO lokaty pod dopłaty.Ich oprocentowanie wzrasta w czasie trwania depozytu. Dodatkowo oprocentowanie rzeczywiste jest równe oprocentowaniu z ostatniego miesiąca trwania lokaty. Oznacza to, że jeśli klient utrzyma depozyt przez 12 miesięcy, to otrzyma za cały rok najwyższą stawkę oprocentowania, tj. 4 proc., a np. w przypadku 11 miesięcy – 3,5 proc. Ten rodzaj lokaty jest korzystniejszy w stosunku do tzw. lokat progresywnych, których oprocentowanie wzrasta w kolejnych miesiącach, ale naliczane już jest tylko za dany miesiąc, a nie za cały okres utrzymania depozytu. Jednocześnie lokaty dynamiczne pozwalają na wcześniejszą wypłatę środków bez utraty odsetek, co jest niemożliwe w przypadku lokaty terminowej.
- Znamy specyfikę pracy rolników, szczególnie sezonowość ich wydatków. Wiemy, że potrzebują stałego dostępu do swoich środków. AGRO lokaty pod dopłaty w Credit Agricole to jeden z niewielu takich produktów na rynku, jednocześnie z tak wysokim oprocentowaniem. Pozwala on klientom rozwiązać depozyt w dowolnym momencie, bez utraty odsetek oraz poniesienia jakichkolwiek kosztów – mówi Robert Duda, dyrektor departamentu Klientów Agrobiznesowych w banku Credit Agricole.
fot. highwaystarz - Fotolia.com
Credit Agricole proponuje AGRO lokaty pod dopłaty
Wiosną 2014 roku wnioski o dopłaty bezpośrednie złożyło 1,353 mln rolników. ARiMR ma na realizację tegorocznych dopłat bezpośrednich czas do 30 czerwca 2015 roku. W tym czasie przekaże rolnikom ok. 14,2 mld zł.
Agencja ma na realizację tegorocznych dopłat bezpośrednich czas do 30 czerwca 2015 roku. W tym czasie przekaże rolnikom ok. 14,2 mld zł.
oprac. : Aleksandra Baranowska-Skimina / eGospodarka.pl
Przeczytaj także
Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ
Komentarze (0)