Rodzina na Swoim nie dla wszystkich
2012-10-03 13:53
Rodzina na Swoim nie dla wszystkich © Sergej Khackimullin - Fotolia.com
Przeczytaj także: Rodzina na Swoim nie dla Warszawy?
fot. Sergej Khackimullin - Fotolia.com
Rodzina na Swoim nie dla wszystkich
Rząd nie pomoże, więc może deweloperzy
Do tej pory często deweloperzy proponowali klientom w ramach promocji darmowe wykończenie mieszkania, samochód lub zagraniczne wakacje. To jednak już nie działa. W czasach kryzysu każda złotówka się liczy, więc osoby planujące zakup mieszkania szukają także dodatkowych oszczędności. Czas goni, a niesprzedanych mieszkań przybywa. Deweloperzy postanowili wziąć sprawy w swoje ręce i przygotować alternatywne projekty dofinansowań. Jedni proponują rabaty, inni odroczenie płatności, a jeszcze inni pomagają skredytować zakup mieszkania.
fot. mat. prasowe
Rodzina na Swoim - limity
JW Construction ma w swojej ofercie program „Lokum”. Po wpłaceniu 30% wartości mieszkania i spisaniu umowy notarialnej klient staje się właścicielem wymarzonego „m”. Pozostałe 70% wartości jest rozłożone na raty nawet na 20 lat, przy czym dopuszczalna jest wcześniejsza spłata należności. Finansowanie odbywa się całkowicie bez udziału banku, program finansuje w całości deweloper. Oferta jest korzystna szczególnie dla osób nieposiadających stałej umowy o pracę, a także tych, które nie mają zdolności kredytowej.
Kolejna firma - Atal – swoim klientom we Wrocławiu i Łodzi proponuje spłatę marży kredytu hipotecznego przez 18 miesięcy. Wystarczy, że klienci wybiorą kredyt na zakup nieruchomości z oferty firmy doradczej Aspiro. W ten sposób nabywcy mogą zaoszczędzić nawet do kilku tysięcy złotych – oczywiście w zależności od kwoty zaciągniętego kredytu.
Na inny pomysł – znany dotąd z rynku samochodowego – wpadła firma Ronson Development Group proponując system płatności 20/80. Klient wpłaca 20% wartości kredytu przy podpisaniu umowy, a kolejne 80% dopłaca po roku.
Program „Rodzina na swoim” się kończy, ale rynek nie znosi próżni, więc powstają nowe programy i projekty, które mogą wspomóc nabywców w sfinansowaniu zakupu nieruchomości.
Adam Pawłowicz z
oprac. : Aleksandra Baranowska-Skimina / eGospodarka.pl
Przeczytaj także
Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ
Komentarze (0)