Tydzień danych makroekonomicznych z USA
2013-10-28 10:46
EUR/GBP © fot. mat. prasowe
Przeczytaj także: Koniec hossy na azjatyckich rynkach akcji
Kalendarz na ten tydzieńJuż dziś poznamy odczyt opóźnionych przez shutdown wrześniowych danych o produkcji przemysłowej w USA. Rynek oczekuje jej wzrostu o 0,4% m/m, podobnie jak w sierpniu. Jutro opublikowane zostaną dane o sprzedaży detalicznej we wrześniu oraz indeks Conference Board (oczekiwania odpowiednio to +0,1% m/m i 75,3 pkt.).
Kulminacja tego tygodnia będzie oczywiście środa z raportem ADP, danymi o inflacji i komunikatem FOMC po dwudniowym posiedzeniu. Raport ADP (konsensus: 150 tys.) jest wstępem do przyszłotygodniowych rządowych danych z rynku pracy. Poza tym tego dniach poznamy odczyt inflacji CPI we wrześniu, która wg prognoz nie uległa zmianie w stosunku do sierpnia. No i wieczorem o godz. 19:00 opublikowany zostanie komunikat po posiedzeniu FOMC. Po posiedzeniu nie będzie tym razem konferencji, lecz inwestorzy z pewnością będą w treści komunikatu z nerwowością wyszukiwać informacji o tym, czy Ben Bernanke ostatecznie wstrzyma się z ograniczaniem QE3 w grudniu i czy FED podkreśli negatywny wpływ shutdownu na gospodarkę. Jeśli tak się stanie to nie można wykluczyć dalszych lekkich wzrostów na parach takich jak EUR/USD i GBP/USD. Jeśli jednak FED zaskoczył by rynki nieoczekiwanie dość jastrzębiom retorykom to potencjał spadkowy na owych parach jest bardzo duży, zwłaszcza przy tak mocno wykupionym rynku.
W czwartek z kolei poznamy tradycyjnie kolejne dane o wnioskach o zasiłek dla bezrobotnych w USA oraz indeks Chicago PMI. W piątek podczas święta zmarłych w Polsce opublikowane zostaną finalne odczyty indeksów PMI dla przemysłu Chin, USA i Wielkiej Brytanii. Dodatkowo z gospodarki Stanów Zjednoczonych poznamy także indeks ISM dla przemysłu.
Sezon wyników: Apple i spółki naftowe
W tym tygodniu poza danymi z USA inwestorzy czekają także na dzisiejszy raport Apple (po sesji na Wall Street) oraz na szereg wyników największych spółek naftowych w kolejnych dnaich, w tym Exxon Mobil, Shell, Chevron, Total i ConocoPhillips.
Na wykresach:
fot. mat. prasowe
EUR/GBP, W1 – euro od końca września umacnia się względem funta. Ruch ten jest konsekwencją obrony dolnego ograniczenie w kanale spadkowym, gdzie
także znajdowała się ekspansja 100% mierzona dla poprzedniego spadku. Oznacza to, że dwie fale spadkowe są sobie równe, a to z kolei wskazuje na możliwość zakończenie korekty prostej ABC.
Zgodnie z klasycznymi założeniami po korekcie powinien powstać nowy impuls, a więc dopóki nie przebijemy 0,8350, to trend powinien być trendem wzrostowym.
W efekcie droga w okolice 0,8651 wciąż pozostaje otwarta, a dalszy opór
to dopiero górne ograniczenie w niebieskim kanale spadkowym.
fot. mat. prasowe
Pszenica
Pszenica, D1 – wzrostowe odbicie na rynku pszenicy trwa z mniejszymi lub większymi korektami od połowy sierpnia. Dzięki temu cena pszenicy osiągnęła w ostatnich dniach najwyższe poziomy od czerwca, testując okolice 710 USD.
W tym miejscu oprócz lokalnego szczytu przebiega także górne
ograniczenie w niebieskim kanale wzrostowym, które skutecznie
zatrzymało popyt, przyczyniając się do powstania lokalnej konsolidacji / korekty.
Jeśli w najbliższym czasie byki nie zaatakują ponownie, to brak trwałego wyjścia nad 710 USD może skutkować spadkiem do dołka przy 677 USD.
Wszystkie opinie i prognozy przedstawione w niniejszym opracowaniu są jedynie wyrazem opinii autorów w dniu publikacji.
oprac. : X-Trade Brokers DM S.A.
Przeczytaj także
Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ
Komentarze (0)