eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plFinanseArtykułyPorady finansoweJakie ubezpieczenie na narty?

Jakie ubezpieczenie na narty?

2014-01-28 00:15

Przeczytaj także: Ubezpieczenie na narty: jak dobrać odpowiednią polisę


„Część narciarzy ulega złudzeniu, że ewentualna kraksa na stoku po prostu nie może się im przydarzyć. Jednak zarzuty o sprawstwo wypadku i późniejsze dochodzenie roszczeń przez poszkodowanego wcale nie są tak abstrakcyjne, jak by się mogło wydawać. Zjeżdżając ze stoku, poruszamy się z prędkością kilkudziesięciu kilometrów na godzinę, a jeśli trasa jest dodatkowo popularna – o ewentualny wypadek nietrudno, i to nawet bez bombardinio, czyli popularnego włoskiego likieru, w którym gustuje wielu narciarzy. Spożycie alkoholu oczywiście wyłącza odpowiedzialność ubezpieczyciela. Aby wrócić do domu bez obciążeń finansowych, warto skorzystać z polisy zawierającej OC” – komentuje Anna Wieconkowska.

Trasa zamknięta, koszty zwrócone

Wraz z rozwojem zimowych ubezpieczeń, stale zwiększa się również liczba dostępnych dla klientów opcji assistance. W przypadku wszelkiego typu polis podróżnych standardem jest już dodatkowa ochrona na wypadek utraty lub opóźnienia w dostarczeniu bagażu, a także zwrot poniesionych wydatków w sytuacji opóźnienia lotu. Dedykowane wsparcie oferowane miłośnikom sportów zimowych to jednak o wiele więcej.

„W podstawowym wariancie polisy podróżnej klienci mogą skorzystać m.in. z ochrony od kosztów za niewykorzystany karnet narciarski oraz wypożyczony sprzęt sportowy. Jest to bardzo przydatne m.in. w sytuacji, kiedy w wyniku kontuzji nie mogą zjeżdżać ze stoku. Zwrot wydatków przysługuje im również w przypadku okoliczności obiektywnie uniemożliwiających szusowanie, takich jak np. zamknięcie narciarskich tras zjazdowych na określonym terenie” – wyjaśnia Anna Wieconkowska.

„Z kolei osoby preferujące szeroką ochronę mogą wybrać wyższe warianty polis, zawierające dodatkowo np. ubezpieczenie sprzętu sportowego. Ponadto, jeśli nieprzewidziana i poważna sytuacja zmusza kogoś do zmiany wcześniejszych planów – może on bez przeszkód zrezygnować z biletu lotniczego, imprezy turystycznej lub noclegu, otrzymując zwrot tych kosztów” – dodaje Anna Wieconkowska.

Przedłużenie polisy w sytuacjach nagłych

Niewątpliwą zaletą ubezpieczeń turystycznych dla amatorów białego szaleństwa jest fakt, że można je zakupić w dowolnej chwili i właściwie w dowolnej formie, nawet tuż przed samym wyjazdem (na stronie www, w biurze podróży, czy w popularnych serwisach turystycznych). Warunkiem działania ochrony ubezpieczeniowej jest wykupienie ubezpieczenia przed wyjazdem zagranicę. Ubezpieczenie obejmuje cały pobyt, a tym samym wszystkie formy aktywności przewidziane danym zakresem polisy.

„W przypadku ubezpieczeń podróżnych na wyjazdy zagraniczne bardzo istotne może okazać się dodatkowe przedłużenie ochrony ubezpieczeniowej w sytuacjach nagłych. Tym samym klient, kupując ubezpieczenie na czas pobytu w danym ośrodku narciarskim, ma do dyspozycji również 48 godzin dodatkowej ochrony np. w przypadku zamknięcia lotniska spowodowanego protestami pracowników i wynikającego z tego ponadplanowego pobytu zagranicą” – podkreśla Anna Wieconkowska.

poprzednia  

1 2 3

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć bank.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: