eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plFinanseArtykułyAktualności finansoweMonitoring mediów: cytowania IV 2014

Monitoring mediów: cytowania IV 2014

2014-05-23 09:36

Przeczytaj także: Najczęściej cytowane media IV 2014


Ranking cytowań i informacji

Wśród dzienników ogólnopolskich najczęściej pisano o Gazecie Wyborczej (253). Na drugim miejscu znalazła się Rzeczpospolita (178), na trzecim zaś Super Express (68).
Najwięcej informacji tradycyjnie pojawiło się na temat Gazety Wyborczej (88). Nazwa dziennika pojawiała się między innymi w publikacjach dotyczących jego wydawcy – Agory. Przytaczano także dane dotyczące sprzedaży i czytelnictwa.

fot. mat. prasowe

Liczba cytowań i informacji na temat dzienników ogólnopolskich

Wśród dzienników ogólnopolskich najczęściej pisano o Gazecie Wyborczej (253). Na drugim miejscu znalazła się Rzeczpospolita (178).


Wśród dzienników regionalnych najczęściej pisano na temat Polska Dziennika Zachodniego (13). Na drugim miejscu znalazł się Dziennik Polski (11), a na trzecim Głos Pomorza i Polska Kurier Lubelski (po 9). Najwięcej informacji pojawiło się na temat Głosu Pomorza (6).

fot. mat. prasowe

Liczba informacji i cytowań na temat dzienników regionalnych

Wśród dzienników regionalnych najczęściej pisano na temat Polska Dziennika Zachodniego (13). Zaraz za nim uplasował się Dziennik Polski (11).


Wśród tygodników ogólnopolskich na pierwszym miejscu znalazł się Tygodnik Powszechny (104), na drugim - Polityka (95), a na trzecim – Wprost (92). Najwięcej informacji pojawiło się na temat Tygodnika Powszechnego (77). Nazwa czasopisma pojawiała się m.in. w kontekście kanonizacja Jana Pawła II – opisywano wspomnienia dawnych publicystów Tygodnika związane z papieżem.

fot. mat. prasowe

Liczba cytowań i informacji na temat tygodników ogólnopolskich

Wśród tygodników ogólnopolskich na pierwszym miejscu znalazł się Tygodnik Powszechny (104), na drugim - Polityka (95), a na trzecim – Wprost (92)


Metodologia

Badanie przeprowadzono na podstawie dzienników i tygodników ogólnopolskich oraz dzienników regionalnych (lista poniżej). Uwzględniono wszystkie artykuły, które ukazały się w mediach w okresie od 1 do 30 kwietnia 2014 r., w których cytuje się i powołuje na badane media. Wyszukiwano tytuł pozycji uwzględniając pełną deklinację. Uwzględniono również nazwy potoczne, np. Rzepa (zamiast: Rzeczpospolita) czy Polska (zamiast: Polska The Times),
jak i regionalne tytuły gazet z Grupy Polskapresse, o których często pisze się skrótowo (używając wcześniejszej nazwy), np. Głos Wielkopolski (zamiast: Polska Głos Wielkopolski).

Cytowania i/lub informacje danego tytułu w tymże nie były uwzględnione w raporcie. Do sumy cytowań i/lub informacji nie zostały także wliczone wzajemne cytowania i/lub informacje między następującymi grupami tytułów:
  • Gazeta Wyborcza, Metro;
  • Dziennik Gazeta Prawna, Fakt, Newsweek Polska, Przegląd Sportowy;
  • Rzeczpospolita, Parkiet;
  • Gazeta Polska Codziennie, Gazeta Polska;
  • Polska The Times (Polska Metropolia Warszawska), Polska Dziennik Bałtycki, Polska Dziennik Łódzki, Polska Dziennik Zachodni, Polska Gazeta Krakowska, Polska Gazeta Wrocławska, Polska Głos Wielkopolski, Polska Kurier Lubelski,
    Dziennik Polski, Express Ilustrowany, Nasze Miasto;
  • Dziennik Wschodni, Echo Dnia, Gazeta Codzienna Nowiny, Gazeta Lubuska, Gazeta Pomorska, Gazeta Współczesna, Głos - Dziennik Pomorza, Kurier Poranny, Nowa Trybuna Opolska;
  • Express Bydgoski, Nowości;
  • Gazeta Olsztyńska, Dziennik Elbląski;
  • Wprost, Do Rzeczy.

poprzednia  

1 2

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć bank.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: