Eurodolar w fazie korekty
2014-11-10 12:56
EURUSD © fot. mat. prasowe
Przeczytaj także: Cisza przed burzą na rynkach finansowych w końcówce tygodnia
W sektorze pozarolniczym powstało 214 tys. nowych etatów podczas gdy mediana oczekiwań kształtowała się na poziomie 231 tys. Dane za wrzesień został zrewidowane w górę do 256 tys. Niższy październikowy odczyt będzie stanowił argument dla tych członków Fed, którzy sądzą, że nie należy spieszyć się z pierwszą podwyżką stóp procentowych w sytuacji kiedy inflacja znajduje się poniżej celu, a gospodarka światowa zwalania. Mieszane dane z USA były impulsem do korekty wzrostowej na dolarze.Podczas piątkowej sesji sporym zaskoczeniem okazały się dane z kanadyjskiego rynku pracy. Stopa bezrobocia spadła w październiku do poziomu 6,5% z 6,8% podczas gdy analitycy oczekiwali wzrostu stopy bezrobocia do poziomu 6,9%. Z kolei zatrudnienie wzrosło o 43,1 tys. podczas gdy konsensus rynkowy zakładał spadek o 5 tys. Dane umocniły dolara kanadyjskiego. W pamięci inwestorów pozostają jednak słowa szefa Banku Kanady, Stephena Poloza, który w ostatnim czasie zwracał uwagą na to, że gospodarka kanadyjska potrzebuje dalszej stymulacji a kondycja rynku pracy pozostaje wiele do życzenia i napływające dane są zmienne.
Dziś w nocy zostały opublikowane dobre dane z chińskiej gospodarki, co przełożyło się pozytywnie na notowania dolara australijskiego i nowozelandzkiego. Nadwyżka handlowa Chin sięgnęła w październiku 45,41 mld USD wobec oczekiwanych 42 mld USD i 31 mld USD w poprzednim okresie. Z kolei opublikowany indeks Sentix obrazujący nastroje inwestorów w strefie euro wzrósł w listopadzie do -11,9 pkt. z -13,7 pkt. miesiąc wcześniej, co powinno sprzyjać euro przy braku istotniejszych danych.
W tym tygodniu z kolei warto zwrócić uwagę na dane z rynku pracy w Wielkiej Brytanii i kwartalny raport Banku Anglii nt. inflacji. Ze strefy euro zostanie opublikowana produkcja przemysłowa oraz wstępne dane dotyczące PKB w trzecim kwartale. Uwagę inwestorów będzie również przyciągać produkcja przemysłowa oraz sprzedaż detaliczna z Chin oraz piątkowe dane z gospodarki amerykańskiej- sprzedaż detaliczna wraz ze wstępnym odczytem indeksu nastrojów Uniwersytetu Michigan.
EURUSD
Eurodolar znajduje się w fazie korekty. Para wyhamowała spadki na poziomie wynikającym z zasięgu głowy z ramionami oraz tuż powyżej projekcji 141,4% całości fali wzrostowej z poziomu 1,2500, który obecnie wyznacza najbliższy opór. Silna geometryczną strefę wsparcia wyznacza dopiero rejon 1,2575, gdzie przebiega również 100-okresowa średnia EMA na wykresie w skali H4. Podczas dzisiejszej sesji przy braku istotniejszych danych może zostać podjęta próba testu poziomu 1,25.
fot. mat. prasowe
AUDUSD
Na AUDUSD trwa odreagowanie. Para zbliża się w okolice silnej geometrycznej strefy oporu w rejonie 0,8680, gdzie przebiega 61,8% zniesienia Fib całości fali spadkowej z poziomu 0,8760 oraz 38,2% zniesienia Fib całości spadków 0,8909, a także projekcja 127,2% całości fali korekcyjnej z poziomu 0,8644 na 0,8760. Z kolei obecnie na poziomie 0,8685 przebiega także 200-okresowa średnia EMA na wykresie H1. Ewentualne wyjście powyżej poziomu 0,8685 otworzy drogę do dalszych wzrostów. W przypadku wyrysowania się formacji spadkowej w tym rejonie powinna uaktywnić się strona podażowa na AUDUSD.
fot. mat. prasowe
Wszystkie opinie i prognozy przedstawione w niniejszym opracowaniu są jedynie wyrazem opinii autorów w dniu publikacji.
oprac. : Anna Wrzesińska / Noble Securities
Przeczytaj także
Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ
Komentarze (0)