Przelewy ekspresowe BlueCash w 2014 roku
2015-01-23 13:21
Rzesza amatorów przelewów ekspresowych ciągle rośnie © udra11 - Fotolia.com
Przeczytaj także: Przelewy ekspresowe BlueCash I-IX 2014
Roczne podsumowanie firmy Blue Media nie pozostawia wątpliwości. Miniony rok przyniósł Systemowi Płatności BlueCash wielowymiarowy wzrost. W stosunku do roku 2013 większa okazała się nie tylko ilość wykonanych przelewów, ale również ich średnia kwota, która podskoczyła z 724 złotych do 756 złotych. Wzrosty objęły również miesięczną liczbę przelewów. W grudniu, który okazał się rekordowy, sięgnęła ona niemal 163,5 tys. Dla porównania, w analogicznym okresie 2013 roku zrealizowano ich nieco ponad 102 tys., a i wtedy padł rekord. W naturalny sposób wzrosła więc łączna wartość przeprowadzonych tą drogą transakcji. O ile w 2013 roku SPBC przeprocesował niecałe 700 mln złotych, w roku 2014 była już to kwota ponad 1,2 mld. Od początku swojego istnienia, czyli końca roku 2012, SPBC przetworzył operacje na łączną kwotę 2 mld złotych.fot. udra11 - Fotolia.com
Rzesza amatorów przelewów ekspresowych ciągle rośnie
Rekordowe wyniki SPBC to zasługa zarówno wygody i popularyzacji samej usługi, jak i rosnącego zasięgu samego Systemu. Za jego pośrednictwem można przelać pieniądze w czasie rzeczywistym już na blisko 27 mln rachunków w 70 bankach uczestniczących lub współpracujących z systemem.
- Liczba przelewów natychmiastowych jakie banki realizują za pośrednictwem Systemu Płatności BlueCash systematycznie rośnie, zgodnie z naszymi przewidywaniami i założonymi celami – komentuje Sebastian Ptak, członek zarządu firmy Blue Media, operatora Systemu Płatności BlueCash. – Dynamika wzrostu dowodzi, że Polacy polubili przelewy natychmiastowe i coraz chętniej z nich korzystają. Nic dziwnego – technologia od dawna pozwala nam na realizację przelewów w czasie rzeczywistym, i nie ma powodu, dla którego Polacy mieliby czekać na pieniądze np. dobę.
Przydatne linki:
- Kiedy dojdzie przelew?
- Sesje elixir
Przewidywania na bieżący rok wskazują, że nadal będziemy świadkami dość dużych wzrostów.
– Dotychczasowe tempo rozwoju systemu oraz obecne perspektywy rynkowe pozwalają nam przewidywać, że w ciągu najbliższych 12 miesięcy zrealizujemy ok. 2,5 mln transakcji. Wraz ze wzrostem liczby transakcji możemy się też spodziewać spadku opłat za pojedynczy przelew - przewiduje Sebiastian Ptak.
oprac. : Aleksandra Baranowska-Skimina / eGospodarka.pl
Przeczytaj także
Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ
Komentarze (0)