W co inwestować? Co się najbardziej opłaca?
2015-03-10 09:05
Przeczytaj także: Inwestowanie w ziemię zawsze opłacalne
Grunt to bezpieczeństwo?
Podpisywany w obecności notariusza akt notarialny przeniesienia własności daje ochronę przed utratą majątku i gwarancję bezpieczeństwa własności. Grunt stanowi zatem dobro namacalne i ponadczasowe - nieruchomości te są dziedziczone, a spadkobiercy nawet po kilkudziesięciu latach mogą odzyskać własność. Ziemia, w przeciwieństwie do mieszkań nie wymaga nieustannego nadzoru, a koszty utrzymania są bliskie zeru. O gruncie, w przeciwieństwie do polis i lokat, decydują sami jego posiadacze, a nie rygorystyczne instytucje.
Inwestowanie bez dużego kapitału?
Oczywiście pierwszym z możliwych zastrzeżeń jakie pojawią się przy tym temacie – kogo stać na podjęcie takiej inwestycji? Robert Tomaszewski, ekspert z Saveinvest, podkreśla, że nie zawsze trzeba mieć duży kapitał, aby intratnie inwestować. Jeśli wybierzemy właściwy program inwestycyjny – każdy może stać się właścicielem gruntów. Siła nabywcza Polaków z reguły nie zapewnia możliwości „wyłożenia” całości wymaganej do inwestycji kwoty. Kredyty też stają się coraz bardziej kłopotliwe i kosztowne. Dlatego, aby uniknąć konieczności wizyty w kolejnych placówkach bankowych i mając jednocześnie na uwadze, że majątek ludzki nie musi pokrywać się z wymogami rynku, powstają innowacyjne, regularne formy oszczędzania przy jednoczesnym inwestowaniu - istnieje możliwość inwestycji nawet od 500zł miesięcznie nieoprocentowanych rat. Za przykład może posłużyć rozwiązanie inwestycyjne Grunt To Zysk zapewniające możliwość inwestowania każdemu poprzez zakup atrakcyjnego gruntu (należy pamiętać, że tylko ziemia rolna spełniająca określone kryteria - tj. dobra lokalizacja, możliwość przekształcenia etc. gwarantuje powodzenie inwestycji). W sytuacji, gdy nie ma pewności nawet co do świadczeń emerytalnych, należy dać każdemu szansę na zadbanie o własne bezpieczeństwo finansowe.
Inwestowanie w nieruchomości dla każdego?
Grunty stanowią jedną z nielicznych całkowicie bezpiecznych i zyskownych form inwestowania. Zawsze należy kierować się tezą, że inwestowanie nie jest jedynie domeną wybranych, a bezpieczeństwo lokowanego kapitału to sprawa kluczowa. Należy szukać bezpiecznych, zyskownych, a przede wszystkim przejrzystych rozwiązań inwestycyjnych, by zagwarantować sobie bezpieczeństwo finansowe. Najczęstszym błędem popełnianym przy wyborze produktu inwestycyjnego jest kierowanie się jedynie bieżącymi wydarzeniami na rynku (zilustrowane wykresami powyżej), a nie uważne śledzenie i dokładne analizowanie długofalowej sytuacji danych aktywów. Chwilowe trendy, jak polisa czy lokata, okazują się nieopłacalne, a koszty poniesione przy inwestycji w wynajem mieszkania mogą przesłonić nawet zakładane zysk. Warto zwrócić się w stronę alternatywnych dróg inwestycyjnych i w oparciu o statystyki zobaczyć, co przynosi namacalne zyski i gwarantuje bezpieczeństwo.
1 2
oprac. : eGospodarka.pl
Przeczytaj także
Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ
Komentarze (1)
-
cziken1 / 2015-03-26 13:53:42
Moim zdaniem dobrym wyborem są TFI. Tylko trzeba znaleźć odpowiedniego specjalistę, który poprowadzi inwestycje (chociażby Piotr Bralczyk). Wiadomo, żadna inwestycja nie rośnie przez cały czas - sztuka to na czas zauważyć spadek, sztuka to także wypatrywać okazji. [ odpowiedz ] [ cytuj ]