eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plFinanseArtykułyAktualności finansoweŚwiatowy rynek płatności w 2014 r.

Światowy rynek płatności w 2014 r.

2015-10-08 10:23

Przeczytaj także: Światowy rynek płatności w 2013 r.

Banki nieustannie ulepszają swoje oferty rozwiązań płatniczych, a za środek umożliwiający im opracowanie nowych propozycji z wartością dodaną i generowanie wzrostu obrotów służyć mogą systemy Płatności Natychmiastowych. Umożliwiają one przelanie środków z jednego rachunku na inny w ciągu kilku sekund, działając przez całą dobę i zapewniając klientom możliwość równie szybkiego wykorzystania otrzymanych środków.

Pewną rolę w postępie innowacyjności odgrywa uregulowanie rynku przez ujednolicenie wymagane dla potrzeb spójnej globalnej ekspansji systemów Płatności Natychmiastowych. Według raportu, 86 procent pytanych dyrektorów firm świadczących usługi płatnicze uważa, że władze regulujące rynek muszą ocenić obowiązujące regulacje prawne i wprowadzić w nich wymagane zmiany, aby sprawić, by Płatności Natychmiastowe stały się elementem życia codziennego na całym świecie. Przeszkodą w ich wdrażaniu jest w szczególności brak interoperacyjności systemów stosowanych w Europie i w pozostałej części świata zbudowanych w oparciu o różne standardy. Władze regulujące rynek mogą pomóc w rozwiązaniu tego problemu poprzez opracowanie i pilotowanie norm i zasad wspierających interoperacyjność w branży.
- Co roku banki stają w obliczu nowych i coraz większych wyzwań na polu innowacji, dążąc do zaspokojenia sygnalizowanej przez klientów potrzeby korzystania z wygodniejszych, szybszych, bezpieczniejszych i bardziej mobilnych metod realizacji płatności - powiedział Andrew Lees, Global Sales Officer, Capgemini Financial Services. – Stojąc w obliczu tej presji oraz potrzeby nowych inicjatyw ustawodawczych wspierających innowacje takie jak Płatności Natychmiastowe, dostawcy usług płatniczych muszą zastosować podejście długoterminowe do realizacji płatności poprzez zbudowanie zestawu ofert całościowych, które mogą dostarczyć wartości na skalę globalną.

Innym zjawiskiem zmieniającym rynek płatności jest technologia Blockchain . Jej trzema kluczowymi cechami są przejrzystość, decentralizacja i kluczowe uprawnienia do zatwierdzania . To połączenie ma potencjał niezbędny do zwiększenia efektywności transakcji finansowych i przekształcenia światowej sieci finansowej. Wspomniana technologia może zwiększyć szybkość przepływu pieniędzy oraz w przyszłości stanowić alternatywę dla głównych, a zarazem wiekowych, systemów bankowych.
- Nowa technologia przyspiesza zmiany w branży obsługi płatności, proponując rozwiązania całościowe w momencie, gdy klienci odchodzą od płatności fizycznych w kierunku płatności cyfrowych, o czym świadczy wdrożenie w Wielkiej Brytanii płatności bezdotykowych, których liczba w marcu 2015 roku wyniosła 53 miliony. Jako zaufany partner, jesteśmy w samym centrum transakcji wykonywanych przez klientów, ułatwiając im przejście na płatności cyfrowe. - powiedziała Marion King, Dyrektor Departamentu Płatności w RBS. – W miarę jak gospodarka cyfrowa przekształca innowacyjność w technologię, technologia z kolei daje klientom większy wybór metod i wygodę realizacji płatności oraz prowadzenia interesów.”

poprzednia  

1 2

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć bank.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: