Faktoring w linii wieloproduktowej dla firm w Banku Zachodnim WBK
2016-01-19 11:56
Faktoring w linii wieloproduktowej dla firm w Banku Zachodnim WBK © apops - Fotolia.com
Przeczytaj także: Faktoring dla małych firm również w bankach
Już przed wdrożeniem faktoringu, linia wieloproduktowa Banku Zachodniego WBK (Multilinia) obejmowała bardzo wiele produktów finansowania kapitału obrotowego, w tym kredyt w rachunku bieżącym, kredyt obrotowy i rewolwingowy, kredyt na akredytywy, kredyt na inkaso, limit na akredytywy oraz limit na gwarancje.Ze względu na dostępność wszystkich głównych narzędzi finansowania handlu zagranicznego, Multilinia będzie szczególnie ciekawą opcją dla eksporterów i importerów. Dokładając faktoring zaoferowaliśmy jedną z najbardziej kompleksowych i elastycznych – jeśli nie najbardziej elastyczną – linię wieloproduktową na polskim rynku – mówi Andrzej Fürstenberg, dyrektor departamentu rozwoju produktów i wsparcia operacyjnego Pionu Bankowości Biznesowej i Korporacyjnej BZ WBK.
Elastyczność linii wieloproduktowej Banku Zachodniego WBK polega na tym, że może być ona wykorzystywana przez wszystkie lub wybrane podmioty z grupy kapitałowej, można w nią włączyć dowolną liczbę produktów i może być ona otwierana dla różnych walut.
fot. apops - Fotolia.com
Faktoring w linii wieloproduktowej dla firm w Banku Zachodnim WBK
Konfiguracja może być dowolna, uwzględniająca specyfikę biznesową klienta, a więc przykładowo grupa kapitałowa otwierając Multilinię może zadecydować, że dana spółka może wykorzystać określoną część całego limitu wyłącznie na konkretne produkty np. kredyt obrotowy i faktoring i tylko w EUR, podczas gdy druga spółka ma możliwość korzystania z limitów na gwarancje i akredytywy w PLN, USD, EUR i GBP, a trzecia ma do dyspozycji pozostałą część limitu Multilinii i może ją wykorzystać na dowolne produkty w USD – mówi Andrzej Fürstenberg.
Ekspert Banku Zachodniego WBK jest przekonany, że włączenie faktoringu do Multilinii jest rozwiązaniem, które przedsiębiorcy już zaczęli doceniać. Szczególnie sprawdza się ono w sytuacji, gdy firma przeprowadza dużo transakcji z bardzo różnymi kontrahentami. Wtedy można szybko podejmować decyzję o skorzystaniu z faktoringu w odniesieniu do wybranych faktur, co w przypadku odrębnych umów faktoringowych wiązałoby się za każdym razem z dodatkowymi formalnościami.
W ramach Multilinii przyznajemy płynne sublimity na poszczególne produkty bankowe oraz wyodrębniony stały limit dla faktoringu z regresem lub bez regresu – dodaje Andrzej Fürstenberg.
Multilinia dostępna jest przez rok, a po tym czasie można ją odnowić. Zabezpieczenia ustalane są indywidualnie w odniesieniu do wysokości limitu, przy czym limit jest odrębny dla produktów bankowych, a oddzielny dla faktoringu.
oprac. : Agata Fąs / eGospodarka.pl
Przeczytaj także
Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ
Komentarze (1)
-
AOWFaktoring / 2016-02-26 08:02:49
Faktoring jest najszybciej rozwijającą się usługą branży finansowej i nie ma się co dziwić, że coraz więcej banków wprowadza tą usługę do swojej oferty i powstaje coraz więcej niebankowych firm oferujących faktoring. Wystarczy tylko wspomnieć, że wartość skupionych faktur sięga 150 miliardów złotych, a usługa z roku na rok rośnie w tempie dwucyfrowym (http://www.rp.pl/Finanse/301209926-Faktoring-wciaz-pedzi.html). [ odpowiedz ] [ cytuj ]