Indeks WIG20: najbardziej zyskowne spółki w III 2016
2016-03-18 13:33
Giełda © vege - Fotolia.com
Przeczytaj także: Najlepsze i najgorsze spółki z WIG20 w 2014
KGHM SA + 22,47 proc.
KGHM Polska Miedź S.A. jest jednym z liderów wśród producentów srebra oraz znajduje się w pierwszej dziesiątce wśród producentów miedzi na świecie Oprócz wyżej wymienionych surowców spółka produkuje również m.in. złoto, ołów, kwas siarkowy i sól kamienną. Warto dodać, że KGHM jest jednym z czołowych polskich eksporterów.
Akcje spółki są jednymi z najbardziej popularnych walorów na naszym parkiecie z tego względu są też bardzo płynnym papierem.
Od początku roku kurs spółki znajduje się w trendzie wzrostowym, a obecnie jeden walor jest wyceniany na 73,12 PLN. Spójrzmy co mówią wskaźniki i średnia krocząca EMA. Zarówno wskaźnik STS jak i RSI daje sygnał sprzedaży. Krótkookresowa średnia krocząca EMA daje identyczny odczyt jak wskaźniki. Ostatnie świece dzienne świadczą raczej o małym popycie, a ostatnie wartości wolumenu znajdują się na niższym niż zwykle poziomie.
Bazując wyłącznie na analizie technicznej można powiedzieć, że w tej chwili sytuacja na wykresie nie zachęca do zakupu walorów.
fot. mat. prasowe
CCC SA + 19,44 proc.
CCC SA funkcjonuje w sektorze handlu detalicznego. Zadebiutowała na naszej giełdzie w 2004 roku.
Na wykresie widoczny jest trend wzrostowy. Obecnie jeden walor jst wyceniany na 152,55 PLN. Zarówno wskaźnik RSI jak i STS daje sygnał przedaży, z kolei krotkokresowa średnia krocząca daje sygnał kupna, ale jest to bardzo słaby sygnał. Dzisiejsze wartości wolumenu znajdują się na podwyższonym poziomie. Warto też zwrócić uwagę, że popyt ma problem z przebiciem oporu w okoliach 155 PLN - 61,8 proc. zniesienia fibo.
Podsumowując, bazując wyłącznie na analizie techniczniej można powiedzieć, że dopóki nie zostanie przełamany opór w postaci 155 PLN sytuacja na wykresie nie zachęca do zakupu walorów.
fot. mat. prasowe
Alior Bank SA +13,01 proc.
Alior Bank jest jednym z większych banków w naszym kraju. Spółka zadebiutowała na naszej giełdzie w 2012 roku.
Spójrzmy na wykres, obecnie jeden walor jest wyceniany na 66,10 PLN. Przebite zostało wsparcie w postaci krótkoterminowej linii trendu wzrostowego. Wskaźniki RSI i STS dają sygnał sprzedaży; identyczny odczyt daje też krótkookresowa średnia krocząca EMA. Warto zwrócić uwagę, że popyt ma problem z przebiciem oporu w okolicach 70 PLN, od którego nastąpiło odbicie i spadek kursu. Dzienne wartości wolumenu znajdują się na niższym niż zwykle poziomie.
Podsumowując, bazując wyłącznie na analizie technicznej można powiedzieć, ze dalsze wzrosty będą możliwe po przebiciu oporu w okolicach 70 PLN.
fot. mat. prasowe
Alior Bank SA
Michał Palenciuk
Analityk rynków finansowych
oprac. : eGospodarka.pl
Przeczytaj także
Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ
Komentarze (0)