Rynki finansowe 03-09.04.2006
2006-04-10 11:02
Przeczytaj także: Rynki finansowe 27.03-02.04.2006
INWESTYCJE GWARANTOWANE
fot. mat. prasowe
Najwyżej oprocentowane inwestycje gwarantowane w PLN, kwota 10 tys. na 6 miesięcy
RYNKI OBLIGACJI I STÓP PROCENTOWYCH
Polski rynek
Ubiegły tydzień przyniósł niewielkie zmiany cen polskich obligacji. Rezultat posiedzenia ECB w postaci redukcji prawdopodobieństwa kolejnych podwyżek stóp procentowych w najbliższym okresie wraz z pozytywnymi sygnałami płynącymi ze sceny politycznej (prawdopodobne "pojednanie" największych partii) przyczyniły się krótkookresowo do wzrostu popytu na polskie papiery dłużne. Jednak ponownie rozwiane nadzieje na powstanie koalicji PiS i PO oraz możliwe wejście Samoobrony do rządu wpłynęły na osłabienie notowań. W piątek papiery dwuletnie notowano przy rentowności 4,30 proc., natomiast papiery pięcioletnie przy 4,81proc.
Zagraniczne rynki
Oczekiwanie kolejnej podwyżki stóp procentowych w USA na majowym posiedzeniu przyczynia się do wzrostu rentowności amerykańskich papierów dłużnych. Obligacje 30-letnie były notowane w piątek przy rentowności przekraczającej już poziom 5 proc. Podobny proces ma miejsce w Japonii, gdzie czwarty tydzień z rzędu obserwowano wzrost rentowności (w piątek - 1,85 proc.). Z kolei decyzja o pozostawieniu stóp procentowych w strefie euro bez zmian z towarzyszącym jej komentarzem dała impuls do kupowania europejskich obligacji i spadku ich rentowności. W ujęciu tygodniowym dwuletnie niemieckie "bundy" straciły 3 punkty bazowe i były notowane w piątek przy rentowności 3,25 proc.
Przeczytaj także:
Rynki finansowe 18-24.09.2006
oprac. : Open Finance
Więcej na ten temat:
rynki finansowe, komentarz giełdowy, rynki akcji, rynek walutowy, polski rynek funduszy inwestycyjnych, inwestycje gwarantowane