Inwestowanie na giełdzie - luty 2018
2018-02-02 08:15
Inwestor © Witthaya - Fotolia.com
Przeczytaj także: Inwestowanie na giełdzie - styczeń 2018
W skali miesiąca na całym portfelu wygenerowana została zatem strata na poziomie -1,96%. Od początku publikacji (październik 2017) portfel zyskał już 4,48%. Bez stosowania stop losów i metodą zakupu 3 spółki/miesiąc.MONNARI
Do portfela wraca spółka z branży odzieżowej. Monnari obroniło poziomy wsparcia (zniesienie Fibonacciego) i co ważniejsze na wykresie miesięcznym przebiło najbliższy opór – poziom 9,40 zł/akcję.
fot. mat. prasowe
MONNARI - wykres miesięczny
Na wykresie tygodniowym sytuacja wygląda bardziej klarownie. Cena na znacznym wolumenie przebija nie tylko opór oznaczony czerwoną poziomą linią, ale także linię średnioterminowego trendu spadkowego.
fot. mat. prasowe
MONNARI - wykres tygodniowy
Po tak silnych wzrostach w krótkim okresie każdej spółce należy się mały „odpoczynek”. Idealnie obrazuje to wskaźnik RSI pokazujący, że w momencie wykupienia rynku, w najbliższych dniach nastąpi korekta ceny. Tak się właśnie dzieje i przy najbliższym wsparciu można szukać okazji do zakupów, są to poziomy 9,10-9,40 zł/akcję.
fot. mat. prasowe
MONNARI - wykres dzienny
LARQ
Ubiegły rok dla LARQ był bardzo udany, zarówno dla samej spółki jak i dla jej inwestorów. Trzycyfrowy wzrost możliwy jest i w tym roku, stąd też po sygnale strategii Fabera i biorąc pod uwagę długoterminowy trend wzrostowy można szukać okazji do kupna.
fot. mat. prasowe
LARQ - wykres miesięczny
Na wykresie tygodniowym widać wyraźnie, jak cena respektuje poziom 50%-owego zniesienia Fibo. Ostatnie dwa tygodnie dla LARQ są również okraszone wzrostami, które odbyły się na wysokim wolumenie. Okazji do zakupów można szukać w okolicy linii trendu wzrostowego 12,70-13,80 zł/akcję.
fot. mat. prasowe
LARQ - wykres tygodniowy
W przypadku spółek mniej płynnych wskaźnik RSI jest mniej, ale nadal użyteczny. Na wykresie dziennym widać ewidentnie, że w tej chwili zakup akcji jest obarczony dużym ryzykiem korekty – rynek jest wykupiony. Warto poczekać na powrót ceny i w momencie kiedy wskaźnik RSI spadnie poniżej 50 dokonać zakupu.
fot. mat. prasowe
LARQ - wykres dzienny
WAWEL
Producent czekoladek radzi sobie świetnie na rynku od wielu lat co obrazuje długoterminowy trend z wykresu miesięcznego. Linia trendu została nieśmiało naruszona i od ponad 4 lat na spółce formuje się formacja flagi. Biorąc jednak pod uwagę sygnał strategii Fabera można oczekiwać wzrostu nawet do poziomu 1500 zł/akcję.
fot. mat. prasowe
WAWEL - wykres miesięczny
Na wykresie tygodniowym można zauważyć bardzo szeroki kanał, w którym porusza się cena akcji spółki Wawel. Biorąc pod uwagę możliwość zakupu przy dolnej granicy kanału i sprzedaż w okolicy górnej, są to zyski rzędu 70%. Obecnie cena zmierza na północ i najbliższy opór to poziom 1350 zł/akcję.
fot. mat. prasowe
WAWEL - wykres tygodniowy
Na wykresie dziennym sytuacja wyglądała znacznie lepiej jesienią (kiedy wskazywałem sygnał kupna). Okazja do kupna pojawiła się wówczas aż dwa razy i została potwierdzona najsilniejszym sygnałem technicznym jaki znam – dywergencją ceny i wskaźnika RSI. Aktualnie cena zbliża się do oporu w granicach 1200 zł/akcję. Przy wykupionym poziomie wskaźnika RSI warto poczekać na małą korektę i zakupić akcje w perspektywie krótkoterminowej, aż cena osiągnie 1200 zł.
fot. mat. prasowe
WAWEL - wykres dzienny
Krzysztof Strauchmann,
oprac. : eGospodarka.pl
Przeczytaj także
Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ
Komentarze (0)