Inwestowanie na giełdzie - maj 2018
2018-05-02 09:09
Inwestor © REDPIXEL - Fotolia.com
Przeczytaj także: Inwestowanie na giełdzie - kwiecień 2018
Od początku publikacji (październik 2017) portfel przynosi zysk na poziomie 0,65%. Bez stosowania stop losów i metodą zakupu 3 spółki/miesiąc. W tym samym czasie indeks WIG stracił -9,02%.fot. mat. prasowe
Portfel vs WIG
ASBIS
fot. mat. prasowe
ASBIS - wykres tygodniowy
Nową pozycją w portfelu będzie Asbis, który ma za sobą kilka tygodni korekty, a cały czas znajduje się w trendzie wzrostowym, który kontynuuje na zwiększonym wolumenie. Cena oscyluje obecnie w okolicach 3,25 zł/akcję. Potencjalny zasięg to 3,80-4,00 zł/akcję.
fot. mat. prasowe
ASBIS - wykres dzienny
Decydujemy się na kupno, ponieważ zejście kursu w okolice średniej wykładniczej 100-okresowej powodowało, że spadki wyhamowały i rozpoczynała się kontynuacja ruchu wzrostowego
DINOPL
fot. mat. prasowe
DINOPL - wykres tygodniowy
Decyzja z ubiegłego miesiąca była słuszna i pozwoliło to nam na wypracowanie niemal 10% zysków na tej spółce, stąd też decyzja o pozostawieniu jej w portfelu, gdyż ewidentnie kurs zamierza zaatakować historyczne szczyty i pokonać poziom 100 zł.
fot. mat. prasowe
DINOPL - wykres dzienny
Ostatni dzień kwietnia zamknął się bardzo silnymi wzrostami na spółce Dino Polska potwierdzając to dodatkowo wysokim wolumenem. Prawdopodobnie ta świeca zapoczątkuje kolejny impuls wzrostowy w związku z czym pozostawiamy spółkę Dino w swoim portfelu.
KGHM
fot. mat. prasowe
KGHM - wykres tygodniowy
KGHM to nasz drugi typ, którego również zdecydowaliśmy się nie zmieniać. Na wykresie pojawił się inside bar (świeca w świecy), który zwiastować może konsolidację przez najbliższe tygodnie, bądź jeżeli kurs wybije, którąkolwiek z niebieskich linii odpowiednio impuls wzrostowy lub spadkowy. Celujemy w poziom 100 zł/akcję miedziowego giganta.
fot. mat. prasowe
KGHM - wykres dzienny
Wykres dzienny potwierdza naszą decyzję o zakupie akcji. Pierwsza fala wzrostów została skorygowana i na bardzo silnym wolumenie pojawiła się świeca wzrostowa, która kończy korektę i daje sygnał do ataku na najbliższy poziom oporu. Wskaźnik siły względnej pokazuje, że kurs ma jeszcze dużo „swobody” aby dalej rosnąć.
Krzysztof Strauchmann,
oprac. : eGospodarka.pl
Przeczytaj także
Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ
Komentarze (0)