eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plFinanseArtykułyAnalizy i komentarzeKrótkotrwały efekt spotkania G7

Krótkotrwały efekt spotkania G7

2006-09-18 11:03

Krótkotrwały efekt spotkania G7

© fot. mat. prasowe

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (5)

Wzrost EURJPY mimo werbalnych prób powstrzymania wzrostu tej pary w trakcie spotkania G7 pokazuje, że ostatnie trendy na rynkach są dobrze ukorzenione, mimo iż trwają już dość długo. W tym kontekście siła dolara widoczna w ostatnich tygodniach jest zrozumiała i powinna być kontynuowana.

Przeczytaj także: Cisza przed burzą na rynkach finansowych w końcówce tygodnia

Mimo braku oczekiwań na dalsze wzrosty stóp procentowych w USA i bardzo jastrzębiego nastawienia ECB EURUSD znajduje się ciągle pod presją. Nie widać obecnie powodów by przewidywać, że sytuacja na rynkach się niedługo istotnie zmieni. Zainteresowanie inwestorów koncentruje się na jenie, obawach o dalszy wzrost w 2007 roku w Europie oraz inflacji w USA. Nadchodzące dane makro z pewnością będą głównym czynnikiem wpływającym na zachowanie kursów, gdyż w środę jest posiedzenie FOMC a we wtorek publikowane będą dane na temat inflacji producentów oraz dane na temat nowych rozpoczętych budów. Te wydarzenia oraz indeks ZEW z Europy powinny być głównymi czynnikami decydującymi o zachowaniu rynków w tym tygodniu.

Najważniejsze wiadomości


  • US: Inflacja CPI i inflacja bazowa CPI wyniosły w sierpniu zgodnie z prognozą 0,2 proc.
  • PL: Inflacja CPI (wzrost cen towarów i usług konsumpcyjnych) wyniosła w sierpniu 1,6 proc. przewyższając konsensus analityków na poziomie 1,4 proc.
  • PL: Zatrudnienie wzrosło w sierpniu o 3,5 proc. (r/r) wobec prognozy na poziomie 3,4 proc. Inflacja płac spadła do 5,3 proc. z 5,6 proc. miesiąc wczesniej (prognoza: 5,4 proc.).
  • E12: Inflacja HICP zgodnie z oczekiwaniem w sierpniu spadła do 2,3 proc.z 2,4 proc. miesiąc wcześniej.
  • US: Sprzedaż detaliczna wzrosła w sierpniu o 0,2 proc.(m/m), a bez uwzględnienia sprzedaży samochodów wzrost wyniósł 0,2 proc. Prognozy analityków wynosiły odpowiednio: -0,2 proc. i 0,3 proc.
  • SUI: Szwcajarski Bank Centralny (SNB) podniósł docelową stopę liboru 3m o 25 pb. do 1,75 proc., jednak gołebi komunikat pzryczynia się do deprecjacji franka szwcajarskiego.
  • GB: Sprzedaż detaliczna wzrosła w lipcu o 0,3 proc. (m/m) i 4,3 proc. (r/r) przewyższając oczekiwania analityków (odpowiednio -0,3 i 4,0 proc.).

Główne wydarzenia dnia




 

1 2 3

następna

oprac. : Dom Maklerski IDM S.A. Dom Maklerski IDM S.A.

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć bank.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: