Nowe kredyty hipoteczne: Metrobank
2006-10-23 14:21
Na rynku pojawiła się nowa marka - Metrobank, który specjalizuje się w udzielaniu kredytów hipotecznych, opartych o indywidualne rozwiązania. Oferta skierowana jest do osób zainteresowanych inwestowaniem na rynku nieruchomości, przedstawicieli zawodów zaufania publicznego, cudzoziemców i Polaków pracujących za granicą.
Przeczytaj także: Rynek kredytów hipotecznych I 2019
Znakiem rozpoznawczym Metrobanku mają być: innowacyjne produkty, elastyczne procedury, indywidualny sposób podejścia do sytuacji finansowej kredytobiorcy oraz szybkość decyzji kredytowych.„Metrobank podejmuje się uwzględniania i weryfikacji dochodów pochodzących z różnych źródeł. Dlatego na przykład udzielamy kredytów osobom, które z umowy o pracę przeszły na działalność gospodarczą lub podpisały kontrakt menedżerski. Stawiamy na dobrych i wiarygodnych klientów, którzy często mają problemy z uzyskaniem kredytów w innych bankach ze względu na sztywne procedury przy rozpatrywaniu wniosków kredytowych”– mówi Krzysztof Spyra, wiceprezes Noble Banku odpowiedzialny za projekt Metrobanku.
W bardziej zawiłych sytuacjach wymagane będą dodatkowe zabezpieczenia, takie jak na przykład wyższy niż standardowo wkład własny lub cesja praw z innych aktywów klienta, np. z lokat bankowych.
Metrobank wprowadzi także możliwość otrzymania kredytu w wysokości przekraczającej wartość nieruchomości (pod warunkiem dodatkowych zabezpieczeń) lub skorzystania z 5-letniej karencji w spłacie kapitału (przez ten czas klient spłaca jedynie część odsetkową).
Bank zaproponował rozwiązania hipoteczne w większości wypadków niedostępne na polskim rynku, m.in. kredyty dla osób inwestujących w nieruchomości. Oferta banku w najbliższym czasie ma być rozszerzona o kolejne, niedostępne jeszcze w Polsce produkty kredytowe.
„Oferujemy indywidualne podejście, co nie znaczny że liberalnie podchodzimy do kwestii związanych ze zdolnością kredytową. Elastyczność w naszym rozumieniu to np. uwzględnienie sezonowości dochodów czy też nietypowych źródeł zarobków, takich jak dywidendy czy przychody z rynku kapitałowego. Przede wszystkim nastawiamy się na osoby aktywne – przedstawicieli wolnych zawodów oraz osoby, które zgromadziły już pewien majątek w postaci aktywów finansowych lub nieruchomości „– tłumaczy Rafał Zińczuk, koordynujący projekt Metrobanku.
Przeczytaj także:
Rynek kredytów hipotecznych XII 2018
oprac. : Marta Kamińska / eGospodarka.pl
Więcej na ten temat:
kredyty hipoteczne, kredyty mieszkaniowe, rynek kredytów hipotecznych, rynek kredytów mieszkaniowych