Rynki finansowe 6-12.11.06
2006-11-13 17:33
© fot. mat. prasowe
Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej przewiduje, że w październiku stopa bezrobocia spadła do 14,9 proc. z 15,2 proc. we wrześniu. Obrazujący nastroje amerykańskich konsumentów indeks Uniwersytetu Michigan spadł w listopadzie do 92,3 punktu wobec 93,6 punktu prognozowanego przez ekonomistów. Prezes Banku Ludowego Chin, Zhou Xiaochuan, powiedział, że władze monetarne Państwa Środka posiadają plan dywersyfikacji swoich rezerw, co zostało odebrane jako zapowiedź zmniejszenia udziału dolara w ich strukturze.
Przeczytaj także: Rynki finansowe 30.10-05.11.06
RYNEK WALUTOWY
Polski rynek walutowy
Patrząc z perspektywy całego tygodnia, złoty nie zareagował na wybory samorządowe w Polsce. Kurs EUR/PLN nie zmienił się prawie w cale i tak jak na początku tygodnia, tak i na koniec notowań w piątek euro kosztowało ok. 3,83 PLN. Polska waluta nieznacznie zyskała w stosunku do dolara amerykańskiego, ale głównie z powodu osłabienia amerykańskiej waluty na świecie. W piątek po południu dolar wyceniany był na poziomie 2,98 PLN wobec 3,02 PLN na początku tygodnia.
fot. mat. prasowe
Zagraniczne rynki walutowe
Słabsze dane makro z USA oraz zapowiedzi ze strony Chin o możliwym zmniejszeniu udziału dolara w tamtejszych rezerwach walutowych osłabiły amerykańską walutę. Tradycyjnie (od kliku miesięcy) walucie zza oceanu nie pomagają wypowiedzi ze strony Europejskiego Banku Centralnego wyraźnie dające sygnały do dalszego zaostrzania polityki monetarnej w strefie euro. Kurs EUR/USD na koniec tygodnia wyniósł ponad 1,28 (wobec 1,27 na początku tygodnia).
INWESTYCJE GWARANTOWANE
fot. mat. prasowe
Przeczytaj także:
Rynki finansowe - podsumowanie roku 2009
oprac. : Open Finance
Więcej na ten temat:
rynki finansowe, rynki akcji, rynek walutowy, polski rynek funduszy inwestycyjnych, inwestycje gwarantowane