Rynki finansowe 20-26.11.06
2006-11-27 18:48
© fot. mat. prasowe
Produkcja przemysłowa w październiku wzrosła o 14,6 proc. wobec oczekiwań dynamiki wzrostu na poziomie 13,7 proc. Indeks Uniwersytetu Michigan, obrazujący nastroje konsumentów amerykańskich, spadł w listopadzie do 92,1 punktu z 93,6 punktu w październiku. Niemiecki Produkt Krajowy Brutto (PKB) wzrósł w trzecim kwartale o 0,6 proc. w porównaniu do poprzedniego kwartału.
Przeczytaj także: Rynki finansowe 13-19.11.06
RYNEK WALUTOWY
Polski rynek walutowy
Przez większość tygodnia notowania polskiej waluty poruszały się w wąskim paśmie wahań. Złoty dzięki dobrym danym o produkcji przemysłowej oraz cenach produkcji sprzedanej zyskiwał na wartości przez pierwszą część tygodnia. Na koniec – mimo Święta Dziękczynienia za Oceanem i mniejszej aktywności inwestorów – nasza waluta umocniła się do dolara amerykańskiego i straciła względem notowań euro. Było to dokładnym odzwierciedleniem ruchów na głównej parze walut EUR/USD, gdzie dolar spadł do najniższego poziomu do 3 lat. Amerykańską walutę w piątek można było kupić za 2,93 PLN, a euro kosztowało ponad 3,84 PLN.
fot. mat. prasowe
Zagraniczne rynki walutowe
Miniony tydzień okazał się fatalny dla notowań dolara – jego główne osłabienie nastąpiło pod koniec tygodnia. W piątek euro kosz-towało już ponad 1,30 USD. Dolarowi zaszkodziły dobre dane z gospodarki eurolandu oraz plany zmian w rezerwach walutowych krajów azjatyckich, które posiadają ogromne zasoby dolara, ale uważają, że rezerwy powinny być zdywersyfikowane na inne waluty.
INWESTYCJE GWARANTOWANE
fot. mat. prasowe
Przeczytaj także:
Rynki finansowe - podsumowanie roku 2009
oprac. : Open Finance
Więcej na ten temat:
rynki finansowe, rynki akcji, rynek walutowy, polski rynek funduszy inwestycyjnych, inwestycje gwarantowane