eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plFinanseArtykułyAktualności finansoweNowość GPW: db obligacja WIG20

Nowość GPW: db obligacja WIG20

2006-12-11 13:33

Dzień 8 grudnia 2006 jest pierwszym dniem notowania na GPW kolejnego produktu strukturyzowanego, którego emitentem jest Deutsche Bank Londyn - obligacji związanej z indeksem WIG20 - db obligacji WIG20.

Przeczytaj także: Obligacje strukturyzowane - nowość GPW

Do obrotu wprowadzono ponad 132 tys. obligacji, każda o wartości nominalnej 100 zł. Nowy produkt, tak jak poprzedni, notowany jest na rynku równoległym w systemie kursu jednolitego z dwukrotnym określeniem kursu (fixingiem). Obligacje oznaczono nazwą skróconą DBWIG1109. Obligacje będą notowane na identycznych zasadach jak inne obligacje.

db obligacja WIG20 posiada termin wykupu 23 listopada 2009 r. Tak jak poprzedni produkt DB Londyn nie oferuje w czasie życia żadnych odsetek, a jednocześnie gwarantuje 100% ochronę kapitału w terminie wykupu oraz dodatkowy zysk uzależniony od zmian indeksu WIG20.

W momencie wykupu, czyli w listopadzie 2009 r., emitent gwarantuje zwrot 100% zainwestowanego kapitału (100 zł za 1 obligację) oraz dodatkowo wypłaci inwestorom kwotę uzależnioną od wzrostu wartości indeksu WIG20 w okresie od listopada 2006 do listopada 2009 r. Wzrost wartości indeksu liczony będzie jako średnia arytmetyczna półrocznych stóp zwrotu indeksu we wskazanym okresie.

Emitent określił tzw. współczynnik partycypacji, czyli udziału we wzroście indeksu WIG20 na poziomie 60%, co oznacza że inwestor będzie partycypował w 60% we wzroście indeksu WIG20 w ciągu najbliższych trzech latach.

db obligacja WIG20 jest zatem pierwszym produktem strukturyzowanym notowanym na GPW, który oferuje 100% zwrot kapitału oraz dodatkowy zysk w terminie wykupu (w 2009 r.), który jest uzależniony wyłącznie od wzrostu wartości indeksu największych i najpłynniejszych spółek giełdowych notowanych w Warszawie w okresie trzech najbliższych lat.

Emitent zobowiązał się do podtrzymywania płynności obrotu na rynku wtórnym poprzez składanie zleceń kupna i sprzedaży na giełdzie.

Szczegółowe informacje na temat konstrukcji instrumentu znajdują się na stronach internetowych Giełdy, w części poświęconej produktom strukturyzowanym, gdzie zamieszono m.in. prospekt informacyjny oraz ulotkę dotyczącą nowego produktu, a także w specjalnym serwisie poświęconym produktom strukturyzowanym prowadzonym przez DB.


Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć bank.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: