eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plFinanseArtykułyAnalizy i komentarzeObligacje zareagowały jak giełda

Obligacje zareagowały jak giełda

2007-02-22 14:12

Przeczytaj także: Cisza przed burzą na rynkach finansowych w końcówce tygodnia


Analiza techniczna


EUR/PLN W obliczu braku ciekawych informacji z kraju oraz braku silnych ruchów na rynkach za granicą, złoty umacnia się w łagodnym krótkoterminowym trendzie wzrostowym. Złoty od kilku dni oscyluje w 2 groszowym zakresie, który jest z każdym dniem coraz niżej. Obecnie poziomem do sprzedaży jest górna partia tego zakresu, powyżej 3.8860. Granica zakresu znajduje się na poziomie 3,8980, natomiast silny techniczny opór jest już przy 3.8940. Dodatkowo wzrosty ogranicza 60 okresowa EMA, też w okolicy tych poziomów. Celem umocnienia jest dolna granica spadkowego zakresu wahań: 3.8720.




EUR/USD

EURUSD przełamał dziś nad ranem wsparcie w okolicy 1.31, po części dzięki danym na temat wyższej Inflacji, jednak również dzięki dalszym wzrostom USDJPY i niemożnością zdobycia i utrzymania okolic powyżej 1.3145, mimo sprzyjających okoliczności. Rynek jest obecnie niezdecydowany, wybicie powyżej 1.3050 tydzień temu było silnym sygnałem wzrostowym, jednak dolar znalazł nabywców blisko bardzo silnego oporu technicznego, przy 1.3180. Uważamy, że na EURUSD nie ma obecnie trendu wzrostowego – nadal znajdujemy się w szerokiej konsolidacji, choć w nieco wyższym zakresie. Zważając na to, że rentowność amerykańskiego długu jest sporo niższa, niż gdy EURUSD był poniżej 1.3050, specjalnie to nie dziwi, a sytuacja fundamentalna bardzo istotnie się nie zmieniła. Uważamy, że dolar będzie oscylował w obecnym zakresie i sprzedający USD powinni pojawić się w okolicach 1.3050.

GBP/USD

Wczorajsze wypowiedzi członków rady Banku Anglii były dość mieszane. W ostatnim głosowaniu, na 9 członków tylko 2 było za podniesieniem stóp. Funt pozostaje w dalszym ciągu bardzo słaby. Oporem pozostaje linia trendu, poprowadzona po ostatnich maksimach. Na chwilę obecną, docelowym poziomem ruchu spadkowego jest rejon 1,9450 wyznaczony z kolei przez linię poprowadzoną przez ostatnie minima. Silnym wsparciem pozostaje również rejon ostatnich minimów, na poziomie 1,9420 i 1,9400. Wszelkie odbicia w rejony 1,9520 wykorzystywalibyśmy do sprzedaży funta.

USD/JPY

Jen pozostaje słaby. Podwyżka stóp procentowych w Japonii o 25 punktów bazowych, jak widać nie była na tyle znacząca, by zniechęcić inwestorów do carry-trade. Jen osłabił się w okolice 120,30, gdzie tuż powyżej mamy opór, wynikający ze zniesienia fib. Dobrym poziomem do wznawiania długich pozycji w USDJPY wydaje się być 120,80/60. Silne wsparcie widzielibyśmy w okolicach 120,50, natomiast oporem pozostają rejony wyznaczone przez ostatnie szczyty, powyżej 122,00. W dalszym ciągu preferowalibyśmy krótkie pozycje w jenie.

Wszystkie opinie i prognozy przedstawione w niniejszym opracowaniu są jedynie wyrazem opinii autorów w dniu publikacji.

poprzednia  

1 2

oprac. : Dom Maklerski IDM S.A. Dom Maklerski IDM S.A.

Więcej na ten temat: komentarz walutowy, kursy walut, złoty, dolar, euro, funt

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć bank.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: