Dziś publikacja rapotów kwartalnych BPH i Pekao
2007-05-08 11:21
Przeczytaj także: Rynek walutowy: korekta blokowana przez silny trend wyprzedaży
GPW w poniedziałek poszła śladem innych giełd europejskich. Indeksy od początku sesji trzymały się blisko poziomu piątkowego zamknięcia. Jeśli weźmie się pod uwagę, że w piątek na fixingu WIG20 został nieco sztucznie podniesiony (o 20 punktów) to można powiedzieć, że zachowanie rynku sygnalizowało wejście w klasyczną fazę wyczekiwania. Szykowano się też nadal do publikacji raportów kwartalnych spółek i chyba tylko tym oraz techniką (długo nie udawało się pokonać wsparcia) można tłumaczyć wzrost kursu PKN.Końcówka sesji doprowadziła do pół procentowego spadku WIG i WIG20, ale nie ma to żadnego znaczenia. Po prostu skoro rynek nie miał siły wzrosnąć to musiał spaść. A nie miał siły wzrosnąć, bo, tak jak i inne rynki Eurolandu, czekał na środę i czwartek, czyli posiedzenia banków centralnych USA i UE. Obroty były niewielkie, a niektóre spadki sprawiały wrażenie przypadkowych. Niewątpliwie największy wpływ na spadek WIG20 miała trzyprocentowa przecena akcji TPSA i siedmioprocentowa Agory – najwyraźniej też przygotowanie do publikacji raportów kwartalnych.
Wczoraj po sesji raport kwartalny opublikowała KGHM. Zysk był o blisko 30 procent wyższy od oczekiwań rynku, więc dzisiaj (przynajmniej na początku sesji) możemy oczekiwać sporego wzrostu kursu akcji tej spółki, a to będzie sprzyjało wzrostowi indeksów. Dzisiaj raporty kwartalne publikują BPH i Pekao. Jak widać po reakcji rynku na dobre wyniki BZ WBK i BRE lepsze od prognoz raporty będą przyjęte entuzjastycznie. Słabych raczej nie należy oczekiwać, ale gdyby były tylko nieco niższe od prognoz to kursy banków spadną pociągając za sobą cały sektor. Zdecydowanie mniejsze znaczenie będzie miał wynik BPH, bo przecież tego banku w dotychczasowej formie już nie ma. Jak widać dzisiaj o kierunku indeksów zadecydują raporty kwartalne zarówno naszych jak i innych europejskich spółek, których będzie dzisiaj bardzo dużo.
Wszystkie opinie i prognozy przedstawione w niniejszym opracowaniu są jedynie wyrazem opinii autorów w dniu publikacji.
![USA: dane lepsze od oczekiwań nie pomogły USA: dane lepsze od oczekiwań nie pomogły](https://s3.egospodarka.pl/grafika/komentarz-walutowy/USA-dane-lepsze-od-oczekiwan-nie-pomogly-A0LuJ3.jpg)
1 2
oprac. : Piotr Wojnarowicz / Xelion