ECB: główna stopa procentowa zostanie podniesiona?
2007-06-04 11:23
Przeczytaj także: Amerykański rynek pracy: dziś najnowsze dane
OBSERWUJ AKCJE
KGHM - w ubiegłym tygodniu posiadacze akcji spółki zyskali ponad 12 proc., głównie dzięki rosnącej cenie miedzi i zamieszaniu związanemu z przyznaniem dywidendy za 2006 rok. Od połowy kwietnia trwała korekta wzrostów, która sprowadziła kurs z 120 PLN do mocnego wsparcia na wysokości 100 PLN, po czym nastąpiło odbicie w górę. Obecnie zanosi się na kolejną próbę ataku na 120 PLN, gdzie od ponad roku byki napotykały barierę nie do przejścia - jeżeli tym razem się uda, będzie to ważny sygnał kupna akcji.
PKO BP - końcówka tygodnia należała zdecydowanie do banków, którym przewodził Pekao, ale dobrze zachowywał się również PKO BP z piątkowym wzrostem ceny akcji o 4,8 proc. Walory banku ustaliły tym samym rekord cenowy i na koniec tygodnia wyceniane były na blisko 56 PLN za sztukę. Na wskaźniku MACD pojawił się sygnał kupna, natomiast inwestorzy interpretują wzrost obrotów z ostatnich dwóch sesji jako powrót części kapitału zagranicznego na GPW. Jeżeli te przypuszczenia się potwierdzą, to główne indeksy będą mieć spore szanse na poprawę historycznych rekordów.
POINFORMOWALI PRZED SESJĄ
Comarch - zawarł umowę z Ministerstwem Finansów o wartości 27,6 mln PLN. Umowa dotyczy dostawy sprzętu i oprogramowania oraz usług systemu POLTAX, świadczonych przez najbliższe 3 lata.
Kopex - zawarł umowę z rosyjską kompanią energetyczną OAO SUEK na dostawę obudowy ścianowej produkcji. Wartość kontraktu to 55 mln PLN, a termin realizacji ustalono na 5 miesięcy.
Stalprodukt - miał w 2006 roku 1,3 mld PLN przychodów (wzrost o 43 proc.) oraz zysk netto 274 mln PLN (wzrost o 239 proc.).
Stalexport - sprzeda firmie Złomrex część swoich aktywów związanych z handlem i produkcją wyrobów stalowych za 122,5 mln PLN.
Hydrobudowa - jest liderem konsorcjum, które wybuduje dwie oczyszczalnie ścieków oraz sieć wodociągowo-kanalizacyjną w gminie Jasło. Wynagrodzenie z Europejskiego Funduszu Spójności wyniesie 11,8 mln EUR.
Relpol - Ponar Holding zwiększył swoje zaangażowanie w spółkę do 18,7 proc. (wcześniej 15 proc.). Spółka zapowiada zwiększenie swojego udziału w najbliższych 12 miesiącach.
Jutrzenka - nabyła w wyniku przetargu mienie upadłego przedsiębiorstwa Hellena oraz Mienie ING za 75,2 mln PLN. W skład nabytych aktywów wchodzą głównie nieruchomości oraz urządzenia do produkcji wody i soków. Jutrzenka planuje kontynuować dotychczasową działalność nabytego przedsiębiorstwa.
Cashflow - miał w 2006 roku 46 mln PLN przychodu (wzrost o 288 proc.) i zysk netto na poziomie 4 mln PLN (wzrost o 300 proc.). Prognoza na 2007 rok zakłada uzyskanie 15 mln PLN zysku netto przy 169 mln PLN przychodów.
fot. mat. prasowe
Przeczytaj także:
Warszawska giełda mocno zareagowała na sankcje
![Warszawska giełda mocno zareagowała na sankcje Warszawska giełda mocno zareagowała na sankcje](https://s3.egospodarka.pl/grafika/komentarz-gieldowy/Warszawska-gielda-mocno-zareagowala-na-sankcje-A0LuJ3.jpg)
oprac. : E. Szweda, Ł. Wróbel, Ł. Mickiewicz / Open Finance
Więcej na ten temat:
komentarz giełdowy, WIG20, giełdy światowe, obroty akcjami, prognozy giełdowe, komentarz walutowy, surowce