eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plFinanseArtykułyAnalizy i komentarzeUSA: Inflacja PPI spadła w czerwcu 2007 o 0,2%

USA: Inflacja PPI spadła w czerwcu 2007 o 0,2%

2007-07-18 09:56

Przeczytaj także: Cisza przed burzą na rynkach finansowych w końcówce tygodnia


Analiza techniczna


EUR/PLN
Zgodnie z naszymi oczekiwaniami lekkie korekcyjne osłabienie się złotego zostało było dobrą okazją do kupna polskiej waluty. Wczorajsze wzrosty na EURPLN zostały wyhamowane przy linii poprowadzonej po ostatnich maksimach w rejonie 3.75, której test nastąpił w dniu dzisiejszym. W ostatnim czasie EURPLN jest dość stabilny i pozostaje w 2 groszowym zakresie wahań. Sądzimy, że dziś ponownie może nastąpić okorekcyjne osłabienie się złotego w okolice 3,7630/50, które to po raz kolejny mogą byc dobrymi poziomami do otwierania krótkich pozycji w EURPLN. Jeśli w dalszym ciągu eurodolar pozostanie dość stabilny, to eurozłoty pozostanie w obecnym zakresie 3,74-3,76. Obecnie polskiej walucie mogłoby jedynie zaszkodzić gwałtowne umocnienie sie dolara. Silnym wsparciem pozostaje 3,74.

EUR/USD

Eurodolar pozostawał dość stabilny przez większość dniach. Dolar umocnił się nieznacznie po tym jak indeks oczekiwań ekonomicznych ZEW w Niemczech spadł w lipcu do 10,4 punktu z 20,3 punktu w czerwcu. Nastąpiło fałszywe wybicie dołem z kanału wzrostowego. Publikacja danych na temat inflacji przyniosła powrót notowań w okolice 1.3800, a w czasie sesji azjatyckiej dolar zanotował nowe minima. Wszystko wskazuje na to, że okolice 1.3860 wydają się być bardzo realnym poziomem. Dziś kolejna dawka danych z USA odnośnie inflacji, z czego najważniejsza będzie inflacja bazowa, którą bacznie obserwuje FED. Na dziś proponowalibyśmy techniczne zagrania w zakresie wyznaczonym przez górna i dolna granicę kanału. Ponieważ eurodlar jest już na bardzo wykupionych poziomach, sprzedawalibyśmy EURUSD na poziomie 1,3860 z krótkim SL, a okolice 1,3790-1,38 wykorzystywalibyśmy do sprzedaży dolara również z krótkim SL poniżej dolnego ograniczenia kanału wzrostowego. Istotne wsparcie wyznacza rejon 1,3760.

GBP/USD

Wczorajsze lepsze niż oczekiwano dane na temat inflacji CPI z Wielkiej Brytanii umocniły funta. GBPUSD ustanowił nowe rekordowe maksimum. Inflacja wyniosła w czerwcu 2,4% w ujęciu rok do roku wobec zanotowanych w maju 2,5% i oczekiwań na poziomie 2,3%. Wyższa od prognoz inflacja została odebrana jako czynnik zwiększający szanse na kolejną podwyżkę stóp procentowych przez Bank Anglii, na co wskazują również publikacje innych danych. Dziś poznamy notatki z posiedzenia Banku Anglii, które w ostatnim czasie wywoływały sporą zmienność na GBPUSD. Funtdolar jest w silnym trendzie wzrostowym i jak na razie nie ma symptomów technicznych do ruchu korekcyjnego. Preferowalibyśmy krótkie pozycje w dolarze, w szczególności jeśli wynik głosowania pokaże, iż większość członków MPC jest za kolejną podwyżką. Najbliższy opór będzie wyznaczało poziom 2,0565 gdzie nastąpi zrównanie poprzedniego impulsu wzrostowego z obecnym na wykresie dziennym w 100%, zbiega się kilka geometrii a także występuję opór w postaci stromej linii poprowadzonej po ostatnich maksimach.

USD/JPY

W ostatnim czasie dolarjen nie może obrać zdecydowanego kierunku ruchu. Wykres w interwale 4h pokazuje szeroki zakres wahań pomiędzy 121,50-122,60. Sytuacja techniczna na wykresie dziennym wskazuje na możliwość ponownego testu okolic 121,00 i zejścia w rejony 120,70, gdzie znajduje się wsparcie wynikające z 38,2% zniesienia ostatniej fali wzrostowej z poziomu 115,15. Pomimo tego, w dalszym ciągu dopóki wsparcie na poziomie 120,90 jest bronione nie rekomendujemy krótkich pozycji w USDJPY. Podobnie jak w dniu wczorajszym, jen będzie pod wpływem danych z gospodarki amerykańskiej. Podobnie jak w dniu wczorajszym preferowalibyśmy krótkie pozycje w jenie zajmowane w okolicach 121.50 z krótkim SL. Silny opór wynikający z 20-okresowej średniej na wykresie dziennym znajduje się na poziomie 112,70.

Wszystkie opinie i prognozy przedstawione w niniejszym opracowaniu są jedynie wyrazem opinii autorów w dniu publikacji.

poprzednia  

1 2

oprac. : W. Zdanowicz, W. Smoleński, A. Jacewicz / Dom Maklerski IDM S.A. Dom Maklerski IDM S.A.

Więcej na ten temat: komentarz walutowy, kursy walut, złoty, dolar, euro, funt, jen
Jaka inflacja w USA?

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć bank.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: