Liczba pozwoleń na budowę domów w USA najniższa od 14 lat
2007-10-17 18:10
Przeczytaj także: Kraje azjatyckie sprzedają obligacje USA
Do Europy powróciły wzrosty dzięki dobrym informacjom płynącym ze spółek. O godz. 17:00 niemiecki DAX rósł o 0,2 proc., francuski CAC40 o 0,6 proc., a brytyjski FTSE był wyżej o 0,7 proc. Poprawa nastrojów była zasługą francuskich koncernów Danone i Carrefour, które poinformowały o zwiększeniu się przychodów, czym pochwalił się również holenderski producent podzespołów. W rezultacie rosły także ceny podmiotów z branży technologicznej. Dobre informacje ze spółek popchnęły indeksy wyżej również na giełdzie nowojorskiej, pomimo fatalnych danych z amerykańskiego rynku nieruchomości. Najwidoczniej dobre wyniki finansowe za trzeci kwartał ogłoszone przez JP Morgan (trzeci największy bank w USA), Intel i Yahoo wystarczyły, by inwestorzy zapomnieli o konsekwencjach, jakie może pociągnąć za sobą pogłębienie kryzysu na rynku nieruchomości.WALUTY
Rozczarowujące dane z rynku nieruchomości w USA zepchnęły dolara wobec euro. Ale z drugiej strony informacje o rosnącej inflacji nie pozwoliły na zbyt duży spadek amerykańskiej waluty, ponieważ wyższa inflacja wykluczyć może dalsze obniżki stóp w Stanach.
Na koniec dnia kurs euro przekroczył 1,42 USD, ale na tym zapał kupujących wspólną walutę się kończy. Jen, który rano tak mocno zyskiwał na wartości, na koniec dnia już tracił 0,4 proc. do euro i 0,1 proc. do dolara.
Spadający jen, to jest coś co inwestorzy kupujący złotego lubią najbardziej. Kurs dolara spadł dziś do 2,607 PLN, euro do 3,703 PLN, a franka do 2,209 PLN.
fot. mat. prasowe
Przeczytaj także:
Warszawska giełda mocno zareagowała na sankcje
![Warszawska giełda mocno zareagowała na sankcje Warszawska giełda mocno zareagowała na sankcje](https://s3.egospodarka.pl/grafika/komentarz-gieldowy/Warszawska-gielda-mocno-zareagowala-na-sankcje-A0LuJ3.jpg)
oprac. : E. Szweda, Ł. Mickiewicz / Open Finance
Więcej na ten temat:
komentarz giełdowy, WIG20, giełdy światowe, obroty akcjami, prognozy giełdowe, komentarz walutowy, surowce