Produkcja przemysłowa w Polsce we wrześniu 2007
2007-10-18 11:09
Przeczytaj także: Kraje azjatyckie sprzedają obligacje USA
PROGNOZA GIEŁDOWA
Trudno powiedzieć, aby wczorajsze zachowanie giełd amerykańskich było zachęcającym czynnikiem do inwestowania w akcje w Polsce. Dużo niezdecydowania i wciąż obowiązujące sygnały sprzedaży - tak to wygląda w USA. Postawa giełd azjatyckich wydaje się lepsza, ale Hang Seng nieudanie atakował dziś rekordowe poziomy. Nikkei zyskał, ale to ruch w ramach konsolidacji - nie są to więc ważne impulsy dla GPW.
Spodziewamy się zatem mało zmiennej sesji, której losy może jednak odmienić sektor bankowy, w zależności od tego jaka będzie wymowa raportu kwartalnego banku Millennium. Jego wpływ nie powinien być jednak przesadnie duży na wycenę innych banków.
WALUTY
Jednak zaczynają przeważać obawy o przyszłość dolara, który dziś rano znowu traci nieco na wartości. Wczorajsze fatalne dane z rynku nieruchomości mogły osłabić amerykańską walutę dużo bardziej, ale z kolei wzrost inflacji zamyka drogę dalszym obniżkom stóp w Stanach, więc wyprzedaż dolara ma umiarkowany charakter. Co ciekawe wskaźniki techniczne bynajmniej nie zachęcają do kupna amerykańskiej waluty. Dziś rano za euro płaci się 1,4245 USD, czy najwięcej od 1 października.
Jen traci 0,6 proc. do euro i 0,1 proc. do dolara.
Kurs dolara w Polsce pierwszy raz od dwunastu lat spadł poniżej 2,60 PLN, euro poniżej 3,70 PLN jest pierwszy raz od pięciu lat, a frank trzyma się na 2,208 PLN.
fot. mat. prasowe
Przeczytaj także:
Warszawska giełda mocno zareagowała na sankcje
oprac. : E. Szweda, Ł. Mickiewicz / Open Finance
Więcej na ten temat:
komentarz giełdowy, WIG20, giełdy światowe, obroty akcjami, prognozy giełdowe, komentarz walutowy, surowce