Ministerstwo Finansów: inflacja może wzrosnąć do 3,5 proc.
2007-12-04 12:17
Przeczytaj także: Aktywność gospodarcza przedsiębiorstw w centum uwagi
SUROWCE
Wczoraj wieczorem ropa odreagowała spadki drożejąc o 2 proc., a dzisiaj cena baryłki brent otworzyła się 0,5 proc. wyżej na 90 USD. Powrót do tego poziomu wynika z przekonania, że OPEC nie zwiększy wydobycia, co może przełożyć się na malejące zapasy, bowiem jesteśmy u progu sezonu zimowego, kiedy zużycie ropy wzrasta.
Te obawy nie dotyczą miedzi, której zapasy utrzymują się na wysokich poziomach, co przekłada się na dalsze spadki ceny. Na giełdzie w Londynie tona tego surowca potaniała dziś rano o 0,5 proc. do poziomu 6.765 USD. Pomimo niewielkich wahań na eurodolarze złoto wzrosło wczoraj wieczorem o 1 proc. i dziś rano utrzymuje się na poziomie 791 USD za uncję. Większe zainteresowanie tym kruszcem wynika z niepewności na rynkach kapitałowych.
fot. mat. prasowe
Wszystkie opinie i prognozy przedstawione w niniejszym opracowaniu są jedynie wyrazem opinii autorów w dniu publikacji.
Przeczytaj także:
Warszawska giełda mocno zareagowała na sankcje
![Warszawska giełda mocno zareagowała na sankcje Warszawska giełda mocno zareagowała na sankcje](https://s3.egospodarka.pl/grafika/komentarz-gieldowy/Warszawska-gielda-mocno-zareagowala-na-sankcje-A0LuJ3.jpg)
oprac. : E. Szweda, Ł. Mickiewicz / Open Finance
Więcej na ten temat:
komentarz giełdowy, WIG20, giełdy światowe, obroty akcjami, prognozy giełdowe, komentarz walutowy, surowce