Poznamy wyniki kwartalne spółek w USA
2008-01-07 11:35
Przeczytaj także: Stopa LIBOR w strefie euro spadła do 4,2 proc.
PROGNOZA GIEŁDOWA
Trudno być optymistą przed rozpoczęciem dzisiejszych notowań, skoro światowa korekta na rynkach akcji zdaje się dopiero nabierać tempa, a nie zmierzać do zakończenia, jak tego sobie być może życzymy.
Trzeba jednak obserwować zachowanie rynku, zwłaszcza pod kątem pokonywanych poziomów wsparcia. Dla WIG-u jest to poziom 54 tys. pkt, który dziś już po raz czwarty w ostatnich miesiącach ma szansę zostać przetestowany. Dla WIG20 w cenach zamknięcia wsparciem jest 3330 pkt. Zakończenie sesji niżej będzie równoznaczne z zaproszeniem do wyprzedaży.
Nie ma jednak powodów, które miałyby dziś ściągnąć indeksy tak nisko. Spodziewamy się zatem spadku na początku notowań, a później stabilizacji lub umiarkowanego pogłębienia spadków. O odbicie może być trudno przy takich nastrojach rynkowych.
WALUTY
Z jakiegoś powodu euro wciąż nie może sobie poradzić ze sforsowaniem poziomu 1,475 USD. W piątek wydawało się - po publikacji słabych danych z rynku pracy - że do przełamania tego poziomu jednak dojdzie w sposób trwały. Ale dziś rano euro wyceniane jest na mniej niż 1,47 USD, a więc ponownie poniżej poziomu oporu. Świadczy to o dużej determinacji teorii "rok 2008 rokiem dolara".
"Zielony" zyskał 0,6 proc. wobec jena, podczas gdy euro odzyskało do amerykańskiej waluty tylko 0,2 proc.
U nas dolar drożeje do 2,455 PLN, euro do 3,605 PLN, a frank do 2,205 PLN. Frank jest najdroższy od półtora miesiąca. Dzień na krajowym rynku walutowym może należeć do bardzo ciekawych.
fot. mat. prasowe
Przeczytaj także:
Warszawska giełda mocno zareagowała na sankcje
![Warszawska giełda mocno zareagowała na sankcje Warszawska giełda mocno zareagowała na sankcje](https://s3.egospodarka.pl/grafika/komentarz-gieldowy/Warszawska-gielda-mocno-zareagowala-na-sankcje-A0LuJ3.jpg)
oprac. : E. Szweda, Ł. Mickiewicz / Open Finance
Więcej na ten temat:
komentarz giełdowy, WIG20, giełdy światowe, obroty akcjami, prognozy giełdowe, komentarz walutowy, surowce