Rada Polityki Pieniężnej - jaka decyzja?
2008-02-27 10:46
Przeczytaj także: Słabe dane z USA
PROGNOZA GIEŁDOWA
Inwestorzy w Warszawie mają tendencje do gwałtownego reagowania na informacje z USA, nawet jeśli inne rynki światowe, wydają się być częściowo odporne na negatywne dane. Wczoraj byliśmy świadkami takiej właśnie reakcji, dziś można się więc spodziewać próby jej skorygowania. Także dlatego, że mamy kolejny dzień zwyżek w Azji i USA.
Oczywiście są też i obawy. Ostatnie sesje pokazały, że absolutnie inwestorzy nie mają ochoty kupować akcji, kiedy WIG20 znajduje się powyżej 3100 punktów. Ta świadomość może skutecznie ograniczać zasięg dzisiejszego odbicia.
Na razie trzeba przyjąć, że indeksy GPW wciąż tkwią w konsolidacji, a rano zobaczymy odbicie. Układ sił wskazuje jednak, że wzrost nie będzie wcale silny, a szanse na wybicie dołem zdają się rosnąć.
WALUTY
Głównym tematem porannych serwisów jest oczywiście nowy rekord notowań euro wobec dolara, który pierwszy raz w historii przekroczył poziom 1,50 USD. Jeśli spróbujemy wyznaczyć docelowy poziom euro, w oparciu o szerokość ostatniej konsolidacji, to trzeba powiedzieć, że jest szansa na wzrost wspólnej waluty aż do 1,55 USD. Naturalnie nie do końca tygodnia, ale w dłuższym nieco terminie - już teraz wskaźniki techniczne wyglądają na zanadto rozgrzane, co każe spodziewać się ruchu korekcyjnego.
Jen zyskuje dziś do dolara 0,3 proc., do euro 0,1 proc.
Przebieg notowań na świecie ma naturalnie swoje konsekwencje na rynku złotego. Dolar spada aż do 2,349 PLN. Euro trzyma się na poziomie 3,534 PLN, zaś frank podrożał do 2,195 PLN.
fot. mat. prasowe
Przeczytaj także:
Warszawska giełda mocno zareagowała na sankcje
![Warszawska giełda mocno zareagowała na sankcje Warszawska giełda mocno zareagowała na sankcje](https://s3.egospodarka.pl/grafika/komentarz-gieldowy/Warszawska-gielda-mocno-zareagowala-na-sankcje-A0LuJ3.jpg)
oprac. : E. Szweda, Ł. Mickiewicz / Open Finance
Więcej na ten temat:
komentarz giełdowy, WIG20, giełdy światowe, obroty akcjami, prognozy giełdowe, komentarz walutowy, surowce