USA: stopy procentowe bez zmian?
2008-04-29 12:11
Przeczytaj także: Cisza przed burzą na rynkach finansowych w końcówce tygodnia
Rynek czeka już na decyzję FOMC i w tej chwili przeważają obawy, że na skutek lepszych od oczekiwań danych PKB za I kwartał oraz niższych odczytów mierników inflacji: PCE bazowego, a także deflatora - stopy procentowe pozostaną na niezmienionym poziomie. Gdyby rzeczywiście tak się stało to mogłoby to umocnić amerykańską walutę, a także wpłynąć na obniżenie cen surowców. Indeksy giełdowe zapewne poddałyby się impulsowi spadkowemu, by następnie poddać się efektowi "miękkiego lądowania" amerykańskiej gospodarki.Dziś z danych makro ukaże się raport Case-Shiller - o cenach domów - tutaj chyba tylko wzrost cen domów mógłby być dla rynku niespodzianką, później będzie publikacja indeksu zaufania konsumentów.
Dziś pierwszy dzień posiedzenia Rady Polityki Pieniężnej, natomiast jej decyzję poznamy w środowym komunikacie. Wydaje się zupełnie możliwe, że rada tym razem może pozostawić stopy na dotychczasowym poziomie.
Najważniejsze wiadomości
- JAP: Sprzedaż detaliczna Marzec 1,1% prog.: 1%.
- HU: Bank Centralny na Węgrzech podwyższył stopy procentowe o 25 punktów bazowych do 8,25 %.
- US: Wyniki kwartalne podały spółki Loews, Schering i Verizon.
- SK: Inflacja PPI: 0,2%m/m i 5,3%r/r, zgodna z oczekiwaniami.
Główne wydarzenia dnia
fot. mat. prasowe
![Eurodolar – niedaleko silnych oporów Eurodolar – niedaleko silnych oporów](https://s3.egospodarka.pl/grafika2/komentarz-walutowy/Eurodolar-niedaleko-silnych-oporow-132908-150x100crop.jpg)
oprac. : Jacek Jarmoliński / Dom Maklerski IDM S.A.