Japonia: indeks Nikkei 225 stracił 1,3 proc.
2008-07-02 10:57
Przeczytaj także: Niższe ceny nieruchomości w Wielkiej Brytanii
OBSERWUJ AKCJE
PKO BP - akcje banku znalazły się w krótkoterminowym trendzie spadkowym na początku czerwca, kiedy spadły poniżej średniej z 20 sesji. Od tego momentu działa ona jako opór, a przecięcie przez nią od góry średniej z 50 dni dało w ubiegłym tygodniu sygnał sprzedaży. Najbliższym wsparciem może być 44 PLN, gdzie znajduje się zniesienie 61,8 proc. poprzedniej fali wzrostowej oraz dołki z kwietnia. Jeżeli ten poziom nie zdoła się obronić najprawdopodobniej będziemy testować tegoroczne minima (ok. 39 PLN).
Asseco Poland - linia trendu spadkowego poprowadzona od ubiegłorocznych szczytów hossy znajduje się obecnie na poziomie 70 PLN, ale akcje spółki są tańsze aż o 15 PLN, dlatego w ciągu najbliższych sesji warto obserwować zachowanie kursu tuż poniżej 55 PLN. W tych okolicach znajduje się dolne ograniczenie kanału spadkowego i na rynku mogą pojawić się kupujący spodziewający się odbicia i powrotu w górę. We wtorek ważne wsparcie zostało przełamane przy wysokich obrotach, co potwierdza główny trend, dlatego gra pod wzrosty, chociaż może przynieść zyski w krótkim okresie, jest na tym etapie zaprzeczeniem podstawowej zasady inwestorów: ''nie walcz z trendem''.
POINFORMOWALI PRZED SESJĄ
Sygnity - sprzedała firmie Terra Technologies wszystkie udziały w spółkach Geomar i KPG za 17 mln PLN.
Amica - zrezygnowała z powodu rosnących kosztów z inwestycji w Rosji, gdzie spółka miała zbudować nową fabrykę. Zamiast tego rozbuduje moce produkcyjne fabryki we Wronkach.
PGF - za 36,4 mln PLN dokupiła 43,3 proc. udziałów Cefarm-Kraków i kontroluje obecnie 93,3 proc. akcji spółki.
Optopol - za 6,3 mln kupił 70 proc. udziałów we wrocławskiej spółce medi.com.
LPP - przychody ze sprzedaży wyniosły w czerwcu 123 mln PLN (+27 proc. r/r), a od początku roku 659 mln PLN (+23 proc. r/r).
AB - podpisał z firmą Epson umowę dystrybucyjną, dzięki której roczne obroty spółki wzrosną o ok. 1,5-2 mln EUR.
TVN - W II kw. całodobowy udział w rynku wzrósł do 17,2 proc. z 16,9 proc., natomiast w czerwcu spadł do 14,9 proc. z 15,7 proc. rok wcześniej.
fot. mat. prasowe
Przeczytaj także:
Warszawska giełda mocno zareagowała na sankcje
oprac. : Łukasz Wróbel / Open Finance
Więcej na ten temat:
komentarz giełdowy, WIG20, giełdy światowe, obroty akcjami, prognozy giełdowe, komentarz walutowy, surowce