Dziś decyzja RPP. Sprzedaż domów w USA.
2008-09-24 12:36
Przeczytaj także: Sprzedaż detaliczna i stopa bezrobocia w Polsce
OBSERWUJ AKCJE
Lotos - sytuacja na wykresie Lotosu przedstawia się obecnie bardzo podobnie do tego, co obserwowaliśmy od marca do czerwca, kiedy tworzyła się formacja trójkąta. Wybicie dołem otworzyło drogę do spadków, które sprowadziły kurs akcji z 30 PLN o 5 PLN niżej. Teraz znajdujemy się dokładnie na wysokości dołków z lipca i jeżeli kupujący papiery nie przejmą zdecydowanie inicjatywy, to po raz drugi cena przetnie od góry dolne ograniczenie trójkąta i wyznaczy poziom docelowy w okolicy 18-20 PLN.
Najlepszym wyznacznikiem głównego trendy są średnie kroczące i w przypadku Lotosu również potwierdzają swoje znaczenie, bo od ponad roku za każdym razem, gdy kurs znalazł się powyżej średniej z 50 sesji, pojawiała się natychmiast wysoka podaż zbijająca cenę akcji w dół. 12 września MACD dał sygnał sprzedaży, natomiast wskaźnik stochastyczny wkroczył niedawno w strefę oznaczającą wyprzedany rynek i to chyba jedyna przesłanka przemawiająca za obroną wsparcia z wysokości 25 PLN.
fot. mat. prasowe
POINFORMOWALI PRZED SESJĄ
Techmex - podpisał umowę o współpracy z DigitalGlobe i na jej mocy uzyska dostęp do zasobów amerykańskiej spółki, co poprawi jakość zdjęć satelitarnych oferowanych przez Techmex.
BPH - bank opublikował założenia strategii po połączeniu z GE Money Bank. Samo połączenie oznaczać będzie wchłonięcie GE Money przez BPH na drodze emisji połączeniowej. W jej wyniku kapitał akcyjny BPH wzrośnie ze 143,5 do 383 mln PLN - bank wyemituje 48 mln nowych akcji dla właścicieli GE Money. W ramach nakreślonej strategii bank zamierza do 2011 r. otworzyć 220 nowych placówek własnych (będzie ich 530) i uruchomić 450 kolejnych na zasadzie franszyzy. W 2011 r. wskaźnik ROE ma przekraczać 20 proc., koszty do dochodów mają spaść poniżej 50 proc., aktywa mają wzrosnąć do 59 mld PLN (z 42 mld obecnie), a samo połączenie ma dać efekty synergii na poziomie 282 mln PLN.
Armatura - rada nadzorcza upoważniła zarząd do sprzedania nieruchomości. Chodzi o 7,4 hektara wraz z budynkami położonymi przy ul. Zakopiańskiej w Krakowie.
Żywiec - akcjonariusze większościowi chcą, aby holding kupił 1,6 proc. własnych akcji w celu umorzenia płacąc nie więcej niż 650 PLN za każdą. Zarząd sądzi, że nie zaszkodzi to sytuacji spółki.
Przeczytaj także:
Warszawska giełda mocno zareagowała na sankcje
oprac. : E. Szweda, Ł. Wróbel / Open Finance
Więcej na ten temat:
komentarz giełdowy, prognozy giełdowe, WIG20, komentarz walutowy, giełdy światowe, surowce, obroty akcjami