eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plFinanseArtykułyAnalizy i komentarzeUSA: inflacja CPI - dzisiaj dane

USA: inflacja CPI - dzisiaj dane

2009-01-16 11:58

Przeczytaj także: Cisza przed burzą na rynkach finansowych w końcówce tygodnia


Analiza techniczna


EUR/PLN
Wczorajsze przebicie strefy oporu 4,18-4,20 okazało się w krótkim terminie pułapką. Odwrócenie tendencji spadkowej na giełdach wpływa pozytywnie na sentyment do złotego. Skala aprecjacji polskiej waluty będzie prawdopodobnie niewielka zgodnie z powiedzeniem "jedna jaskółka wiosny nie czyni". Pierwszym poziomem wsparcia będzie strefa 4,08-4,10. W przyszłym tygodniu zachowanie złotego będzie uzależnione głównie od tego jak będą zachowywać się światowe giełdy.

EUR/USD

Kolejny dzień z rzędu eurodolar utrzymuje się w pobliżu przebitego wsparcia przy 1,33 i powyżej 61,8% projekcji fibonacciego. Przebicie powyżej 1,33 przed uaktywnieniem się amerykańskich inwestorów, jeśli nastąpi, to będzie najprawdopodobniej fałszywe. Ewentualna kontynuacja trendu wzrostowego we wczesnych godzinach popołudniowych i brak większej korekty będzie sygnałem kupna. W innym przypadku można spodziewać się podobnego scenariusza jak w ostatnich dniach - powrotu poniżej 1,32. Publikacja danych makro może zwiększyć wahania w godzinach 14:00-15:30.

GBP/USD

Funtdolar kolejny raz wybronił wsparcie przy 1,44, co powinno przedłużyć konsolidację na tej parze. Struktura korekty bocznej trwającej od listopada zaczyna przypominać klasyczne A-B-C (z sekwencją fal 3-3-5). Fale A i B już się dopełniły, a C byłaby falą wzrostową z celem powyżej 1,60. Taka interpretacja przestanie być aktualna w przypadku przebicia ostatniego dołka przy 1,44. Sygnałem potwierdzającym będzie wybicie do strefy 1,52-1,54. Impuls wzrostowy powinien być bardzo dynamiczny, a korekty raczej płytkie.

USD/JPY

Poprawa nastrojów na giełdach w reakcji na kolejną interwencję rządową w USA (pomoc dla BoA) osłabiła jena w stosunku do większości walut. USDJPY utrzymał wsparcie wynikające z 76,4% zniesienia fibo. Najbliższym oporem przy którym można próbować zajmować krótkie pozycje będzie 90,80 przy 38,2% zniesieniu fibo ostatniej fali spadkowej. Dalsze zachowanie jena będzie w dużym stopniu zdeterminowane ogólnym poziomem awersji do ryzyka na rynkach.

Wszystkie opinie i prognozy przedstawione w niniejszym opracowaniu są jedynie wyrazem opinii autorów w dniu publikacji.

poprzednia  

1 2

oprac. : W. Smoleński, A. Jacewicz / Dom Maklerski IDM S.A. Dom Maklerski IDM S.A.

Więcej na ten temat: komentarz walutowy, kursy walut, złoty, dolar, euro, funt, jen

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć bank.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: