Złote karty kredytowe - ranking III 2009
2009-03-02 13:54
Przeczytaj także: Ranking kart kredytowych I 2009
Na podium znalazły się również dwie karty Aliora: MasterCard Gold i MasterCard Gold Lotnicza. W przypadku tej pierwszej podstawową zaletą jest zwrot 1 proc. wartości transakcji bezgotówkowych. Ta druga też ma dodatkową wartość, bo od każdej transakcji bezgotówkowej naliczana jest premia, która może być wykorzystana na zakup biletów lotniczych. Karty Alior Banku można jeszcze pochwalić za długi grace period (58 dni), wydawanie ich na podstawie oświadczenia, serwis concierge, mikroprocesor czy przelewy z karty. Słabą stroną jest oprocentowanie, które waha się od 17 do 22 proc., a ta najwyższa stawka obowiązuje aż do 5 tys. złotych zadłużenia.
Trzecim bankiem z najwyższą oceną jest Toyota Bank i jego karta Double Gold. W tym przypadku także mamy 1 proc. zwrotu transakcji wykonywanych kartą. Dość korzystne jest oprocentowanie transakcji bezgotówkowych, które wynosi 18,5 proc. Gorzej jest z oprocentowaniem transakcji gotówkowych, bo sięga ono 22 proc. Zaletą karty Toyota Banku jest jeszcze możliwość zamiany zadłużenia na tańszy kredyt ratalny, serwis concierge, mikroprocesor czy darmowe ubezpieczenie nieuprawnionych transakcji.
fot. mat. prasowe
Złote karty kredytowe ocenione na "4" w rankingu Open Finance
Złote karty kredytowe ocenione na "4" w rankingu Open Finance
Przeczytaj także:
Ranking kart kredytowych X 2010
![Ranking kart kredytowych X 2010 [© denphumi - Fotolia.com] Ranking kart kredytowych X 2010](https://s3.egospodarka.pl/grafika/ranking-kart-kredytowych/Ranking-kart-kredytowych-X-2010-iQjz5k.jpg)
1 2
oprac. : M. Ostrowski, M. Sadrak / Open Finance