eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plFinanseArtykułyAnalizy i komentarzeDziś saldo obrotów bieżących

Dziś saldo obrotów bieżących

2009-06-17 13:16

Przeczytaj także: Rynki akcji - korekta

OBSERWUJ AKCJE


PKO BP - na wysokości 28,2 PLN leży zniesienie połowy fali spadkowej trwającej od grudnia ubiegłego roku do marca. Chociaż z punktu widzenia analizy technicznej silniejszą barierę stanowią zniesienia 38,2 proc. i 61,8 proc. głównego ruchu (kluczowe punkty zwrotne w teorii Fibonacciego) poziom ten powstrzymał na początku maja obóz byków przed kontynuacją zakupów. Niewątpliwie swoje zrobiła stroma linia trendu spadkowego nakreślona przez lokalne wierzchołki z lata 2008r., jednak kapitulacja popytu nie jest jeszcze przesądzona, gdyż ostatnio akcje banku przyciągały uwagę inwestorów (oraz większe obroty) podczas sesji wzrostowych. Dodatkowo MACD dał wczoraj sygnał kupna, a średnia krocząca z 20 dni wciąż broni się przed przecięciem wolniejszej średniej (z 50 sesji), co zostałoby jednoznacznie odebrane jak sygnał do opuszczenia rynku przez inwestorów o krótkim horyzoncie czasowym.

POINFORMOWALI PRZED SESJĄ


Makarony Polskie - rada nadzorcza spółki powołała Pawła Nowakowskiego na kolejną kadencję prezesa zarządu.

Sfinks - rada nadzorcza powiększyła skład zarządu z trzech do pięciu osób. Nowym prezesem został Sylwester Cacek (porzednio Tomasz Morawski).

Asseco Poland - Piotr Jeleński zrezygnował z funkcji wiceprezesa spółki, aby skoncentrować się na rozwoju Asseco South Eastern Europe, której jest prezesem. Nowym wiceprezesem Asseco Poland została Renata Bojdo, do tej pory dyrektor finansowy spółki.

Fortis - 23 czerwca bank zamierza spłacić 30 z 50 mln EUR pożyczki podporządkowanej zaciągniętej u głównego właściciela.

ABM Solid - spółka zawiesiła na trzy miesiące Krzysztofa Wolańskiego w czynnościach członka zarządu. Powodem są zmiany organizacyjne.

PROGNOZA GIEŁDOWA


Mimo niezłych danych z rynku nieruchomości w USA, indeksy nowojorskie zakończyły dzień spadkami, które raczej nie były wkalkulowane przez naszych inwestorów. Z drugiej strony i wczorajszy spadek indeksu WIG20 był silniejszy niż w Europie, choć miał charakter bardziej techniczny (dywidenda TPSA) niż fundamentalny. Ponieważ nastroje w Azji poprawiły się częściowo pod koniec notowań (a w Japonii były całkiem dobre) mamy szanse na neutralne otwarcie na GPW. Również wczorajsze naprawdę dobre dane o wzroście liczbie budowanych domów w USA mogą nie dać o sobie zapomnieć. Inwestorzy mogą więc liczyć na odbicie w USA po trzech sesjach spadkowych i do wczesnego popołudnia pod to odbicie może toczyć się gra. Końcówka będzie w takim układzie całkowicie zależna od nastrojów w Nowym Jorku.

WALUTY


Złoty w niezłej formie rozpoczął środowe notowania: euro i frank potaniały o ok. 2 grosze odpowiednio do poziomu 4,50 PLN i 2,98 PLN. Z czysto technicznego punktu widzenia, czyli nie bacząc na bieżące wydarzenia mające wpływ na wycenę naszej waluty, więcej argumentów przemawia obecnie za realizowaniem zysków. Na wykresie euro silne wsparcie uformowało się w okolicach 4,40 PLN, a średnie kroczące na początku czerwca dały sygnał do sprzedaży złotego, także względem franka. Wiadomo już, że w wakacje politycy będą rewidować budżet na bieżący rok i choć nie było to szczególną niespodzianką dla rynku z pewnością nie skłania do lokowania nadwyżek kapitału w Polsce.

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć bank.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: