Oferty kredytów hipotecznych VI 2009
2009-06-23 00:20
Gdzie można dostać kredyt we frankach szwajcarskich i na jakich warunkach? © fot. mat. prasowe
Środki masowego przekazu zalewają nas informacjami o trudnościach w uzyskaniu jakiegokolwiek kredytu mieszkaniowego. Można odnaleźć wiele opinii świadczących o tym, że banki bardzo zaostrzyły wymagania wobec potencjalnych klientów m.in. domagając się znaczącego wkładu własnego czy żądając wysokiego poziomu zarobków. Informacje takie potrafią zdezorientować i zaniepokoić każdego klienta, który nosi się z zamiarem zakupu mieszkania lub budowy własnego domu.
Przeczytaj także: Oferty kredytów hipotecznych X 2014
W wielu przypadkach są to jednak stwierdzenia mało konkretne i nie odzwierciedlają rzeczywistego stanu rzeczy. Sytuacja na rynku kredytów hipotecznych w Polsce, po okresie burzliwych zmian, ustabilizowała się. Obecnie oferta banków jest bardzo zróżnicowana i skierowana do określonych grup klientów. Przejawem tego jest szeroki wachlarz kredytów mieszkaniowych, budowlanych, czy konsolidacyjnych dostępnych na rynku, przeznaczonych dla osób z różnym poziomem dochodów.Wiele osób zainteresowanych uzyskaniem kredytu zadaje sobie pytanie, czy możliwe jest obecnie uzyskanie kredytu we frankach szwajcarskich.
fot. mat. prasowe
Gdzie można dostać kredyt we frankach szwajcarskich i na jakich warunkach?
Jednym z najważniejszych parametrów kredytu hipotecznego, który określa stopień jego atrakcyjności, jest oprocentowanie. Oprocentowanie każdego kredytu hipotecznego składa się z dwóch podstawowych elementów: marży banku (jest ona niezmienna podczas całego okresu kredytowania) oraz stopy referencyjnej właściwej dla danego rodzaju waluty. Oprocentowanie kredytu hipotecznego we frankach szwajcarskich kształtuje się obecnie, w zależności od banku i parametrów kredytu, w przedziale od 3,4% do 9,56%.
Reasumując, można obecnie uzyskać na rynku kredyt we frankach szwajcarskich, ale jego szczegółowe parametry uzależnione są od wielu czynników: wartości zakupywanej nieruchomości, deklarowanego wkładu własnego, wysokości uzyskiwanego dochodu czy też okresu kredytowania.
Przeczytaj także:
Oferty kredytów hipotecznych VII 2014
oprac. : Rafał Janowicz / Gold Finance