eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plFinanseArtykułyAnalizy i komentarzeUSA: Intel ma dobre wyniki i prognozy

USA: Intel ma dobre wyniki i prognozy

2009-07-15 12:46

USA: Intel ma dobre wyniki i prognozy

© fot. mat. prasowe

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (5)

Utrzymanie poniedziałkowych wzrostów i brak większej korekty w dniu wczorajszym wskazuje na krótkoterminową dominację kupujących. Dzięki dobrym wynikom i prognozom Intela rynki amerykańskie prawdopodobnie otworzą się z luką wzrostową.

Przeczytaj także: Cisza przed burzą na rynkach finansowych w końcówce tygodnia

Przewidywane przez kontrakty terminowe otwarcie na S&P500 wypada w pobliżu linii poprowadzonej po szczytach korekty spadkowej. Ze względu na publikowane o 14:30 i 15:15 dane makroekonomiczne nastroje mogą ulec niewielkiej zmianie, ale luka wzrostowa nie powinna być testowana przed otwarciem o 15:30. Korekta testująca lukę może nastąpić niedługo po otwarciu, ale generalnie spodziewamy się utrzymania presji kupujących. Wsparciem na S&P500 będzie strefa powyżej 905. Rynek będzie dzisiaj grał pod jutrzejsze wyniki JP Morgana, które również powinny być dobre. Trudno ocenić jednak, jakie będą wyniki Bank of America i Citigroup - będzie to zależeć głównie od kreatywnej księgowości. Inwestorzy mogą mieć większe obawy odnośnie tych banków, więc jutro może nastapić silniejsza realizacja zysków. Wolumen na wczorajszej sesji był stosunkowo niski, co sugeruje, że w średnim terminie zakresy się utrzymają. Przy oporach technicznych wolumen na wzrostach musiałby wzrosnąć, jeśli trend miałby być utrzymany. Zmienność mierzona cenami opcji pozostaje w trendzie spadkowym, co potwierdza poprawę sentymentu na rynkach. Inne rynki zachowują silną korelacją z amerykańskimi indeksami. Skala ruchów jest jednak ciągle ograniczona i z perspektywy średnioterminowej generalnie utrzymują się zakresy.

Oprócz danych makro rynek będzie oczekiwał na protokół z posiedzenia FOMC. Notatki mogą mieć istotny wpływ na nastroje ze względu na rosnące niepokoje rynku dotyczące przyszłej "exit strategy" z obecnych programów Fedu. Negatywną dla rynków informacją jest rosnąca presja poliytczna na ograniczenie wielkości i skali podejmowanego ryzyka przez największe banki amerykańskie.

Najważniejsze wiadomości

  • PL: Zdaniem Filara z RPP Polska nie spełni kryterium inflacyjnego ani w 2009 roku, ani w 2010 roku. Być może uda się to w 2011roku.
  • CZK: Saldo rachunku obrotów bieżących w maju: -11,7 mld CZK (prognoza:-4,4 mld CZK).
  • US: Sprzedaż detaliczna m/m: 0.6%, prognoza: 0.4%. Sprzedaż detaliczna bez samochodów: 0.3%, prognoza: 0.5%
  • Węgry: Inflacja CPI r/r w czerwcu: 3.7%, prognoza: 4.0%
  • E-Z: Produkcja przemysłowa m/m: 0.5%, prognoza: 1.5%; r/r: -17.0%, prognoza: -17.5%
  • GE: Indeks instytutu ZEW: 39.5pkt., prognoza: 47.8pkt.
  • UK: Inflacja CPI m/m: 0.3%, prognoza: 0.3%; r/r: 1.8%, prognoza: 1.8%.
  • US: Inflacja PPI m/m: 1.8%, prognoza: 0.9%; r/r: -4.6%, prognoza: -5.2%.

Główne wydarzenia dnia


 

1 2

następna

oprac. : W. Smoleński, A. Jacewicz / Dom Maklerski IDM S.A. Dom Maklerski IDM S.A.

Więcej na ten temat: komentarz walutowy, dolar, kursy walut, euro, złoty, funt, jen

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć bank.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: