eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plFinanseArtykułyAnalizy i komentarzeRynek akcji - negatywna reakcja na dane Conference Board

Rynek akcji - negatywna reakcja na dane Conference Board

2009-10-28 12:23

Przeczytaj także: Cisza przed burzą na rynkach finansowych w końcówce tygodnia


Analiza techniczna


EUR/PLN

Widoczny od kilku dni wzrost awersji do ryzyka na rynkach globalnych i równoczesne umocnienie dolara jest dzisiaj kontynuowane. Przekłada się to na osłabienie złotego w kierunku oporu technicznego przy 4,26. Dzisiaj decyzję w sprawie stóp procentowych podejmie Rada Polityki Pieniężnej. Rynek spodziewa się utrzymania stóp procentowych na obecnych poziomach. W dalszej części dnia rynek będzie reagował przede wszystkim na dane z USA - zamówienia na dobra trwałego użytku i sprzedaż nowych domów oraz na zachowanie indeksów amerykańskich po otwarciu rynku kasowego.

EUR/USD

Impuls umocnienia dolara jest dzisiaj kontynuowany w związku ze wzrostem awersji do ryzyka. Przebicie wsparcia przy poziomie 1,4843 powinno doprowadzić do kontynuacji zniżki w kierunku 1,47. W krótkim terminie możliwe jest odbicie w kierunku przebitego wsparcia. Sentyment do dolara będzie można lepiej ocenić po reakcji na dzisiejsze dane o zamówieniach na dobra trwałego użytku oraz sprzedaży nowych domów. Rynek prawdopodobnie pozycjonuje się przed bardzo istotnymi danymi o dynamice PKB za 3 kwartał, które będą publikowane jutro. Dane gorsze od oczekiwań mogą wpłynąć negatywnie na giełdy i co za tym idzie umocnić dolara.

GBP/USD

Poziom 1,6420 był wczoraj chwilowo przebity, ale silne umocnienie dolara do wszystkich walut powstrzymało dalszą aprecjację funta. Utrzymanie się zniesienia 38,2% fibo będzie sprzyjało dalszym spadkom notowań funta w kierunku 1,6120. Najbliższym wsparciem będzie wczorajsze minimum przy 1,6284. Jego przebicie powinno doprowadzić do przyśpieszenia tendencji spadkowej. Wyjście ponad wczorajsze maksimum (1,6437) zaneguje sygnały sprzedaży.

AUD/USD

Dolar australijski, który od połowy lipca umacniał się w ramach silnego impulsu wzrostowego przechodzi silną korektę. Układ fal wskazuje na możliwe zakończego głównego impulsu, trwającego od listopada ubiegłego roku. Wzrosty miały miejsce klasyczną piątką wzrostową, a najsilniejsza była 2 fala impulsu. W krótkim terminie notowania AUDUSD mogą w znacznym stopniu znieść ostatnie spadki lub nawet ustanowić nowe szczyty, ale w średnim terminie dolar australijski powinien wejść w fazę dłuższej korekty. Ewentualne odbicie można zatem wykorzystać do zajęcia długoterminowych pozycji opcyjnych nastawionych na osłabienia 'aussiego' np. strategii bear spread.

Wszystkie opinie i prognozy przedstawione w niniejszym opracowaniu są jedynie wyrazem opinii autorów w dniu publikacji.

poprzednia  

1 2

oprac. : W. Smoleński, A. Jacewicz / Dom Maklerski IDM S.A. Dom Maklerski IDM S.A.

Więcej na ten temat: komentarz walutowy, kursy walut, złoty, dolar, euro, funt, jen

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć bank.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: