Kontrakty terminowe na S&P500 wybroniły 1026pkt.
2009-11-04 13:41
Przeczytaj także: Cisza przed burzą na rynkach finansowych w końcówce tygodnia
Analiza techniczna
EUR/PLN
fot. mat. prasowe
Złoty wczoraj dość spokojnie reagował na poranne umocnienie dolara. Notowania EURPLN nie zdołały się utrzymać powyżej bariery 4,30 i popołudniu złoty umocnił się w reakcji na poprawę nastrojów za oceanem. Dzisiaj złoty handlowany jest przy 4,26, a na wykresach powstała formacja 2B - czyli formacja fałszywego przebicia szczytu. Rynek powinien utrzymywać się blisko ostatnich zakresów przez większość część dnia. Większego ruchu można spodziewać się wieczorem w reakcji na komunikat FOMC. Możliwy jest test poziomu 4,25.
fot. mat. prasowe
EUR/USD
Wczorajszy dzień był typowym przykładem fałszywego ruchu o sporym zakresie w tygodniu publikacji istotnych danych makroekonomicznych. Przebicie strefy wsparcia 1,4680-1,47 wywołało dość silny ruch, który wyhamował dokładnie na wydłużeniu fibo 61,8% pierwszej fali spadkowej (1,4625). Ruch ten został w późniejszej części dnia zanegowany i dzisiaj EURUSD jest handlowany w środku ostatniego zakresu. W najbliższym czasie można spodziewać się podobnej "akcji" tylko w drugą stronę. Tym razem ruch może być nawet nieco mocniejszy, bo będzie zgodny z dotychczasowym trendem. Katalizatorem może być komunikat po posiedzeniu FOMC. Potencjalnym celem może być nawet poziom 1,4895 (61,8% zniesienie całej fali spadkowej), ale niekoniecznie w dniu dzisiejszym.
fot. mat. prasowe
GBP/USD
Silne wahania nastrojów przekładają się na dużą zmienność notowań funta. Zakres 1,6270-1,66 utrzymał się, choć jeszcze wczoraj można było oczekiwać wybicia dołem. Na wykresach dziennych widać kształtującą się formację trójkąta bądź chorągiewki. Wybicie z niej powinno wywołać silny impuls o zasięgu 6-8 figur. Jutro w centrum uwagi będzie posiedzenie Banku Anglii, ale najbardziej istotny będzie piątkowy raport z amerykańskiego rynku pracy. W między czasie powinien utrzymać się szeroki zakres.
fot. mat. prasowe
USD/JPY
Zmienność na parach jenowych utrzymuje się stosunkowo wysokim poziomie. Dzisiaj, w reakcji na poprawę nastrojów na giełdach, jen osłabia się. Najsilniejszy ruch można zaobserwować na funtjenie, audjenie i eurojenie. Dolarjen przetestował opór przy poziomie 91 jenów za dolara. Chaotyczne wahania w obrębie ostatnich zakresów będą utrzymywać się w najbliższych dniach. Kluczowa będzie reakcja rynku po piątkowych danych z rynku pracy. Najbliższym wsparciem na USDJPY będzie 90,20.
Wszystkie opinie i prognozy przedstawione w niniejszym opracowaniu są jedynie wyrazem opinii autorów w dniu publikacji.
![Eurodolar – niedaleko silnych oporów Eurodolar – niedaleko silnych oporów](https://s3.egospodarka.pl/grafika2/komentarz-walutowy/Eurodolar-niedaleko-silnych-oporow-132908-150x100crop.jpg)
1 2
oprac. : W. Smoleński, A. Jacewicz / Dom Maklerski IDM S.A.