Faktoring i Odwrotny Faktoring w Alior Bank
2010-02-22 13:13
Kontynuując rozwój oferty dla Klientów Biznesowych, Alior Bank udostępnił nowe usługi finansowania wierzytelności: Faktoring i Odwrotny Faktoring. Klienci Biznesowi Banku w ramach jednej umowy mogą: obsługiwać różne klasy dłużników z odrębnymi warunkami cenowymi oraz wybrać pomiędzy przekazywaniem faktur do finansowania lub jedynie do zarządzania.
Przeczytaj także: Alior Bank: oferta dla firm
Z usługi faktoringu w Alior Banku mogą skorzystać Klienci, których roczny obrót, jako potencjalnego faktoranta jest wyższy niż 5 mln PLN, a możliwy do przyznania przez Bank limit finansowania jest wyższy niż 500 000 PLN. Maksymalny okres dostępności limitu na składanie faktur to 12 miesięcy, a maksymalny okres finansowania przedstawionej do nabycia wierzytelności to 180 dni. Faktoring odwrotny kierowany jest natomiast do Klientów, którzy osiągają roczny obrót 20 milionów PLN i prowadzą działalność gospodarczą od co najmniej 12 miesięcy. Eksperci ds. Finansowania Handlu Alior Banku przedstawią każdemu Klientowi indywidualną, dostosowaną do jego sytuacji i potrzeb ofertę.„Faktoring często jest jedyną szansą dla firm na pozyskanie odpowiednich środków obrotowych. Elastyczny system faktoringu Alior Banku to propozycja dla przedsiębiorstw produkcyjnych lub handlowych, posiadających wysoki poziom należności i mogących odczuwać brak kapitału obrotowego. Oferta faktoringu jest kierowana w szczególności do przedsiębiorców, którzy mają stałych odbiorców, sprzedają z odroczonym terminem, chcą utrzymać płynność finansową firmy, rozwijać swoją firmę i zwiększać obroty” – powiedział Artur Maliszewski, Wiceprezes Alior Banku.
Faktoring w Alior Banku daje szybki dostęp do gotówki – jeżeli korzystający z usługi Klient ma w danym momencie wystawione faktury, to gotówkę może otrzymać już w dniu złożenia zlecenia nabycia wierzytelności, a nawet w czasie krótszym niż godzina od chwili przyjęcia zlecenia przez Bank.
Przeczytaj także:
Co wspólnego z zajęciem komorniczym mają wierzytelności faktoringowe?
oprac. : Regina Anam / eGospodarka.pl