eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plFinanseArtykułyAnalizy i komentarzeRynek walutowy - tydzień istotnych danych

Rynek walutowy - tydzień istotnych danych

2010-03-01 11:44

Rynek walutowy - tydzień istotnych danych

© fot. mat. prasowe

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (5)

Nadchodzący tydzień będzie bardzo bogaty pod względem publikowanych danych makroekonomicznych oraz innych wydarzeń mogących mieć istotny wpływ na notowania walut.

Przeczytaj także: Cisza przed burzą na rynkach finansowych w końcówce tygodnia

Dzisiaj w godzinnach porannych poznaliśmy dane PMI dla przemysłu ze strefy euro, które okazały się nieco lepsze od oczekiwań. Analogiczne dane będą publikowane z Wielkiej Brytanii (10:30) oraz USA (16:00). Ponadto publikowane będą dane dotyczące przychodów i wydatków Amerykanów (14:30). W nocy z poniedziałku na wtorek publikowane będą dane o sprzedaży detalicznej z Australii (01:30) oraz decyzja w sprawie stóp procentowych Bank Australii ((4:30).

We wtorek rynek zapozna się z danymi o inflacji HICP oraz PPI ze strefy euro (11:00). Decyzję w sprawie stóp procentowych podejmie Bank Kanady (15:00). W nocy z wtorku na środę publikowane będą dane o dynamice PKB z Australii. W środę publikowane będą dane o sprzedaży detalicznej z Niemiec (8:00) oraz dane PMI dla usług ze strefy euro, UK oraz USA. W centrum uwagi będą dane ADP będące prognostykiem piątkowego raportu z rynku pracy. Ponadto ukaże się Beżowa Księga zawierająca anegdotyczne informacje o kondycji gospodarki amerykańskiej. W czwartek najważniejszym wydarzeniem będą decyzje w sprawie stóp procentowych Banku Anglii oraz EBC i konferencja prasowa Tricheta. Ponadto publikowane będą zrewidowane dane o dynamice PKB w strefie euro, cotygodniowe dane o liczbie bezrobotnych, zamówienia w przemyśle amerykańskim oraz zamówienia na dobra trwałego użytku. Tydzień zamknie miesięczny raport z amerykańskiego rynku pracy, który tradycyjnie koncentruje największą uwagę inwestorów.

Dzisiaj od rana nastroje są pozytywne po dobrym zakończeniu sesji na azjatyckich parkietach. Lepszy sentyment może wynikać również z kolejnych spekulacji na temat pakietu ratunkowego dla Grecji. Bardzo silne trzesięsienie ziemi w Chile wpłynęło jedynie na notowania miedzi, które silnie zwyżkują. Zwraca uwagę słabe zachowanie funta brytyjskiego, który kolejny dzień z rzędu traci do większości walut. Zyskuje dolar australijski w antycypacji podwyżki stóp przez Bank Australii - ewentualny brak podwyżki byłby zaskoczeniem dla inwestorów.

Najważniejsze wiadomości

  • PL: Prognoza inflacji Ministerstwa Finansó: 3%r/r w lutym, oczekiwano 3.2%
  • US: Sprzedaż domów na rynku wtórnym spadła do 5.05 mln w styczniu
  • US: Indeks Uniwersytetu Michigan spadł do 73.6
  • US: Dane PKB zrewidowano w górę do 5.9% (annualizowany)
  • EZ: Indeks nastrojów w gospodarce wyniósł 95.9
  • EZ: Indeks PMI dla przemysłu wyniósł 54.2, oczekiwano 54.1
  • UK: Indeks PMI dla przemysłu wyniósł 56.6, oczekiwano 56.1
  • US: Indeks Chicago PMI wzrósł nieoczekiwanie do 62.6, spodziewano się spadku do 60

Główne wydarzenia dnia


 

1 2

następna

oprac. : W. Smoleński, A. Jacewicz / Dom Maklerski IDM S.A. Dom Maklerski IDM S.A.

Więcej na ten temat: komentarz walutowy, dolar, kursy walut, euro, złoty, funt, jen

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć bank.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: