eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plFinanseArtykułyAnalizy i komentarzeRynek walutowy wciąż bez rozstrzygnięcia

Rynek walutowy wciąż bez rozstrzygnięcia

2010-03-11 12:16

Rynek walutowy wciąż bez rozstrzygnięcia

© fot. mat. prasowe

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (5)

Wczorajsza sesja na rynku walutowym, podobnie jak i poprzednie, w dalszym ciągu nie przyniosła rozstrzygnięcia. Pary walutowe pozostają w węższych bądź szerszych zakresach wahań utrzymujących się od początku marca tego roku.

Przeczytaj także: Cisza przed burzą na rynkach finansowych w końcówce tygodnia

Na eurodolarze zakres wahań pozostaje coraz mniejszy, a na wykresie godzinowym widoczna jest formacja trójkąta symetrycznego. Być może wybicie z tej formacji przyczyni się do silniejszego ruchu, który nada trendowy kierunek na kolejne tygodnie. Indeks dolarowy w dalszym ciągu handlowany jest pod oporem wynikającym ze zrównania się ze sobą w stosunku 1:1 dwóch fal impulsu, jakie kształtowały się na wykresie od połowy listopada 2009r. Optymistyczne nastroje utrzymywały się natomiast na giełdzie, gdzie środowa sesja zakończyła się wzrostem zarówno europejskich jak i amerykańskich indeksów akcji. Po wtorkowym wyraźnym pogorszeniu się nastrojów większość giełd zdołała odrobić straty i znalazła się na lokalnych maksimach.

Opublikowane dziś w nocy dane z australijskiego rynku pracy były nieco słabsze. Stopa bezrobocia wzrosła w lutym d poziomu 5,3%, natomiast zatrudnienie wzrosło nieznacznie, dużo poniżej oczekiwań rynkowych. Słabsze dane w dłuższym terminie powinny oddalić perspektywę kolejnych podwyżek stóp procentowych w Australii. Stanowisko banku centralnego będzie jednak w dużej mierze uzależnione od kondycji gospodarki i konsumpcji osobistej w nadchodzących miesiącach. Z kolei dane z Chin potwierdziły wzrost inflacji i produkcji przemysłowej powyżej oczekiwań.

W dniu dzisiejszym uwaga rynku powinna koncentrować się wokół publikacji miesięcznego raportu ECB i decyzji w sprawie stóp procentowanych SNB. Szwajcarski bank centralny utrzyma stopy procentowe na poziomie 0,25%, dużo ciekawsza będzie jednak sama retoryka SNB i ewentualne komentarze na temat interwencji na rynku. Z USA i Kanady poznamy bilans handlowy.

Oczekiwanie na korekcyjne odreagowanie ostatnich silnych wzrostów na rynkach akcji przedłuża się. Sytuacja techniczna na walutach również nie daje jak na razie jasnych sygnałów. Praktykujmy więc cierpliwość!

Najważniejsze wiadomości

  • PL: Na środowej aukcji MF sprzedało 2-letnie obligacje skarbowe OKO712 o wartości nominalnej 4,55 mld złotych.
  • PL: Zdaniem Sławomira Skrzypka obecnie złoty ma wszelkie podstawy w fundamentach polskiej gospodarki, by być stabilną walutą.
  • US: Wnioski o kredyty hipoteczne: 0,5% wobec 14,6% w poprzednim okresie.
  • US: Zapasy hurtowników w styczniu m/m: -0,2%m/m wobec oczekiwanych 0,2%m/m. Poprzednia wartość: -1,0%.
  • GE: W lutym inflacja HICP wyniosła 0,4% w relacji miesięcznej i 0,6% licząc w skali roku. Analitycy odpowiednio oczekiwali wzrostu o 0,2%m/m i 0,4%r/r.
  • GE: Bilans handlowy w styczniu: 8,7mld euro wobec oczekiwanych 16,7mld euro.
  • UK: Produkcja przemysłowa w styczniu m/m: -0,4% wobec oczekiwań na poziomie 0,2%. Poprzednia wartość: 0,5%; r/r: -1,5% wobec oczekiwanego spadku o 0,8%.
  • UK: Produkcja wytwórcza w styczniu m/m: -0,9% wobec oczekiwanego wzrostu 0,3%. Poprzednia wartośc: 0,9%; r/r: 0,2% wobec oczekiwanego wzrostu o 1,4%.

Główne wydarzenia dnia


 

1 2

następna

oprac. : Anna Wrzesińska / Dom Maklerski IDM S.A. Dom Maklerski IDM S.A.

Więcej na ten temat: komentarz walutowy, dolar, kursy walut, euro, złoty, funt, jen

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć bank.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: