Raporty kwartalne spółek - sezon ruszył
2010-04-13 11:28
Przeczytaj także: Cisza przed burzą na rynkach finansowych w końcówce tygodnia
Analiza techniczna
EUR/PLN
fot. mat. prasowe
W dniu wczorajszym obserwowaliśmy tendencje do umacniania się złotego, w czym pomocny był dobry sentyment utrzymujący się na rynkach akcji. Notowania eurozłotego w dniu wczorajszym obroniły wparcie na poziomie 3,8600 wynikające ze zniesienia połowy całości ostatniej fali wzrostowej z okolic kwietniowych minimów. Dziś z kolei złoty pozostaje nieco słabszy. Najbliższym oporem pozostają okolice 3,8960. Kurs powinien zachowywać się dość stabilnie w dniu dzisiejszym.
fot. mat. prasowe
EUR/USD
Notowania EURUSD utrzymują się powyżej powstałej luki cenowej i geometrycznego wsparcia w postaci zniesienia fib 38,2% zniesienia całości impulsu wzrostowego z poziomu 1,3280. Zanegowanie obecnej luki cenowej mogłoby okazać się impulsem do pogłębienia spadków na tej parze, jak na razie jednak nie mamy do czynienia z taką sytuacją. EURUSD ustanowił nowe kwietniowe maksimum lokalne, co po przełamaniu oporu na poziomie 1,3700 w postaci zniesienia 78,6% otworzy drogę do dalszych wzrostów w okolice 1,3820.
fot. mat. prasowe
GBP/USD
Wzrost notowań GBPUSD zatrzymał się w okolicach 1,5286, gdzie przebiega zniesienia 41,4% całości fali spadkowej z poziomu 1,6480. Dziś waluta brytyjska traci na wartości, do czego mogła przyczynić się publikacja słabszych danych na temat cen domów (RICS). Wzrost awersji do ryzyka może przyczynić się do dalszego spadku notowań tej pary, jednak w krótkim terminie sytuacją na wykresie w dalszym ciągu sprzyja wzrostom. Istotnym wsparciem pozostają okolice 1,51440, czyli mniej więcej połowa ostatniego impulsu wzrostowego zapoczątkowanego pod koniec marca tego roku.
fot. mat. prasowe
USD/JPY
Spadki na giełdach azjatyckich przyczyniły się do umocnienia waluty japońskiej. Opublikowany dziś w nocy w Japonii indeks cen dóbr gospodarstw domowych wzrósł w marcu o 0,2%, poniżej oczekiwań rynkowych. Notowania USDJPY utrzymują się tuż powyżej 100-okresowej średniej na wykresie 4h i powyżej poziomu 92,25, co z technicznego punktu widzenia powinno ograniczać spadki na tej parze. Istotnym oporem pozostaje strefa 95,20-95,30, gdzie mamy rozszerzenia 127,2% całości fali spadkowej z poziomu 93,82 w okolice 88,20. W tym rejonie obecny impuls wzrostowy zrówna się w 78,6% z poprzednia podfalą wzrostową z poziomu 84,80.
Wszystkie opinie i prognozy przedstawione w niniejszym opracowaniu są jedynie wyrazem opinii autorów w dniu publikacji.
![Eurodolar – niedaleko silnych oporów Eurodolar – niedaleko silnych oporów](https://s3.egospodarka.pl/grafika2/komentarz-walutowy/Eurodolar-niedaleko-silnych-oporow-132908-150x100crop.jpg)
1 2
oprac. : Wojciech Smoleński / Dom Maklerski IDM S.A.