Lokaty jednodniowe w Toyota Bank
2010-04-18 00:35
Toyota Bank Polska wprowadziła do swojej oferty Plan depozytowy +19, w skład którego wchodzą lokaty, których odsetki naliczane są co 1, 2 lub 3 dni - odpowiednio o 4%, 4,4% i 4,6% w skali roku. Jednodniowa lokata to nowy produkt, jaki pojawił się w ofercie banku i jest uzupełnieniem jego portfolio, w skład którego wchodzi 19 innych produktów oszczędnościowych.
Przeczytaj także: Lokata 15-miesięczna w Meritum Bank
Rozszerzenie oferty banku to odpowiedź na coraz większe zapotrzebowanie na dynamiczne i zyskowne lokowanie środków. Jedną z głównych cech charakrystycznych lokat jednodniowych jest brak konieczności zamrażania pieniędzy na dłuższy czas. Ponadto klient może wycofać środki poprzez zamknięcie lokaty, bez ponoszenia strat w postaci już wypracowanych odsetek.„Nasz produkt kierujemy do osób, które chcą bezpiecznie inwestować swoje oszczędności przy jednoczesnej natychmiastowej, wysokiej stopie zwrotu. Chcemy wyróżnić się dość wysokim oprocentowaniem lokat z Planu depozytowego +19 oraz elastycznością związaną z kapitalizacją odsetek” – powiedział Ireneusz Wojciechowski, dyrektor dep. bankowości elektronicznej w Toyota Bank Polska.
Zakładając lokatę, klient banku otrzymuje z odsetek dokładnie tyle ile obiecuje bank, a więc 4%, 4,4% lub 4,6% w skali roku, w zależności od czasu trwania lokaty. Ma on także trzy możliwości związane ze sposobem kapitalizacji lokaty, a więc faktycznej wypłaty odsetek. Osoba zakładająca lokatę może wybrać opcję, aby lokata nie przedłużała się automatycznie. Może także zdecydować, aby odsetki od lokaty powiększały kapitał lub przekazywane były automatycznie na rachunek właściciela.
„Nasi klienci są średnio i dobrze sytuowani, dlatego też minimalna kwota depozytu wynosi 5000 zł. Taka kwota depozytu automatycznie umożliwia korzystanie z promocji "Gdy kartą obracasz, kasa sama wraca"” – podsumowuje Wojciechowski.
Wszystkie lokaty w ramach Planu depozytowego +19 można zakładać za pośrednictwem systemu bankowości internetowej Toyota Bank Polska.
Przeczytaj także:
Lokaty antybelkowe wkrótce znikną
oprac. : Regina Anam / eGospodarka.pl