eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plFinanseArtykułyAnalizy i komentarzeUK: dynamika PKB gorzej od oczekiwań

UK: dynamika PKB gorzej od oczekiwań

2010-04-29 12:37

Przeczytaj także: Cisza przed burzą na rynkach finansowych w końcówce tygodnia


Analiza techniczna


EUR/PLN

Test strefy oporu przy 3,95 wypadł pomyślnie dla złotego. Rynek szybko zawrócił i notowania EURPLN spadły poniżej naruszonej linii trendu spadkowego. Dzisiejsze maksimum notowań jest o ponad 2,5 grosze niższe od wczorajszego, co świadczy o uspokojeniu nastrojów na rynku. Handel odbywa się obecnie powyżej przebitego oporu 3,91. Silne cofnięcie obserwowaliśmy również na parze USDPLN, gdzie tradycyjnie panuje wyższa zmienność. Mimo obniżki ratingu Hiszpanii w dniu wczorajszym, rynki wydają się być bardziej spokojne. Zejście poniżej 3,90 na EURPLN będzie sygnałem sprzedaży.

EUR/USD

Impuls spadkowy na EURUSD narazie wyczerpał swój potencjał. Niewielkie poranne umocnienie dolara zostało szybko zanegowane i notowania eurodolara powróciły zdecydowanie powyżej 1,32. Dopóki jednak notowania pozostają poniżej 1,33 możemy mówić tylko o niewielkiej korekcie. Rynek będzie w dalszym ciągu wrażliwy na informacje dotyczące kwestii pomocy dla Grecji. Nagromadzenie krótkich pozycji w euro grozi tzw. short squeezem, podobnie jak to miało miejsce w pierwszej połowie kwietnia. Publikowane dzisiaj dane makro nie powinny wpłynąć istotnie na rynek.

GBP/USD

Ruch spadkowy na funtdolarze wyhamował w pobliżu istotnych geometrii fibonacciego. W strefie 1,5160-1,5164 znajduje się 50% zniesienie fali 1,48-1,55 oraz 1:1 wydłużenie pierwszego impulsu korekty spadkowej. Notowania kilkakrotnie próbowały przebić wspomnianą strefę wsparcia, ale rynek w końcu wsparcie przetrwało i dzisiaj handel na GBPUSD odbywa się powyżej 1,52. Do końca tygodnia zachowanie funta będzie zależeć przede wszystkim od sentymentu na rynkach. Oporem technicznym pozostaje 1,53. Najbliższe istotne dane z Wielkiej Brytanii publikowane będą dopiero we wtorek.

USD/JPY

Reakcja na USDJPY na komunikat po posiedzeniu FOMC wskazuje na brak zaskoczenia niewielkimi zmianami w treści komunikatu. Rynek od jakiegoś czasu wykazuje tendencję do sprzedawania jenów do dolara na korektach. Trudno jednak już teraz mówić o zdecydowanej tendencji. Najsilniej na zmiany sentymentu na rynkach reagują takie pary jenowe jak AUDJPY, NZDJPY ze względu na ich popularność w transakcjach typu carry trade. Eurojen utrzymuje się w ostatnim zakresie, jednak nadal poniżej 125 jenów za euro. W nocy opublikowane będą istotne dane z Japonii: stopa bezrobocia, inflacja CPI i produkcja przemysłowa.

Wszystkie opinie i prognozy przedstawione w niniejszym opracowaniu są jedynie wyrazem opinii autorów w dniu publikacji.

poprzednia  

1 2

oprac. : Wojciech Smoleński / Dom Maklerski IDM S.A. Dom Maklerski IDM S.A.

Więcej na ten temat: komentarz walutowy, dolar, kursy walut, euro, złoty, funt, jen

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć bank.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: