eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plFinanseArtykułyAktualności finansoweDebiut na GPW spółki LST Capital SA

Debiut na GPW spółki LST Capital SA

2010-05-27 10:09

W środę, 26 maja 2010 r. na na Głównym Rynku GPW zadebiutowała spółka LST Capital SA. Jest to piąte przejście spółki z rynku NewConnect na Główny Rynek GPW i jednocześnie dziewiąty debiut w tym roku na głównym parkiecie warszawskiej giełdy. Emitent jest także 382. spółką notowaną na tym rynku.

Przeczytaj także: Debiut na GPW spółki Kulczyk Oil Ventures Inc.

Historia i przedmiot działalności:

Historia spółki sięga 1950 r., kiedy to utworzono przedsiębiorstwo państwowe pod nazwą Żarskie Zakłady Przemysłu Odzieżowego w Żarach. W 1998 r. spółka zaczęła działać pod nazwą Lusatia Noble Mode SA a w 2005 r. jej nazwa została zmieniona na Lusatia SA.

W sierpniu 2008 r. spółka zadebiutowała na alternatywnym rynku obrotu GPW a następnie zmieniono przedmiot działalności Emitenta, tj. z produkcji ubrań i odzieży oraz sprzedaży odzieży na działalność holdingów finansowych, przejmując jednocześnie 100% akcji Totmes Connect SA. W listopadzie 2008 firma po raz kolejny zmieniła nazwę na TOTMES CAPITAL SA a następnie wprowadziła na rynek NewConnec kolejne serie akcji D, E, F.

W maju 2009 r. Emitent podjął decyzję o wejściu na rynek regulowany GPW.

W październiku 2009 firma ta zbyła udziały w spółce Lusatia Fashion Sp. z o.o. następnie w lutym 2010 zmieniła nazwę na LST CAPITAL SA.

W kwietniu Emitent przeprowadził ofertę publiczną akcji serii G i pozyskał w ten sposób 12,7 mln zł. Na dzień zatwierdzenia prospektu emisyjnego Emitent nie tworzy grupy kapitałowej. Emitent wchodzi w skład Grupy Kapitałowej Totmes S.A. do której należy 14 firm inwestycyjnych działających na rynku publicznym i niepublicznym.

Emitent prowadzi działalność inwestycyjną, głównie na rynku inwestycji niepublicznych, określaną jako venture capital (VC), dotyczącą inwestycji w projekty inwestycyjne o wysokim potencjale wzrostu, będące równocześnie w dość wczesnym stadium rozwoju, jak również określaną jako private equity (PE), a dotyczącą przedsięwzięć już istniejących, rozwijających się w dużym tempie i wymagających dokapitalizowania w celu osiągnięcia dalszego wzrostu ich wartości.

Papiery wartościowe wprowadzane do obrotu:
  • 9.000.000 akcji zwykłych na okaziciela serii A,
  • 1.000.000 akcji zwykłych na okaziciela serii B,
  • 800.000 akcji zwykłych na okaziciela serii C,
  • 20.000.000 akcji zwykłych na okaziciela serii D,
  • 3.136.148 akcji zwykłych na okaziciela serii E,
  • 999.996 akcji zwykłych na okaziciela serii F,
  • 9.105.727 akcji zwykłych na okaziciela serii G

 

1 2

następna

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć bank.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: