Rynek nieruchomości USA - dzisiaj raport
2010-06-16 13:09
Przeczytaj także: Cisza przed burzą na rynkach finansowych w końcówce tygodnia
Z ponad 1,15 miliarda akcji tylko 46 milionów przypadło na spółki tracące na wczorajszej sesji. Ponownie spadała implikowana zmienność opcji indeksowych uwzględnianych w obliczaniu indeksu VIX. Wybicie ponad opór przy 1105 musi zostać potwierdzone i dlatego bardzo istotne będą najbliższe 3 sesje. Najbliższe istotne wsparcie znajduje się przy 1090.Obserwowane korelacje międzyrynkowe utrzymują się - silnie zwyżkowały ceny ropy naftowej. Cena baryłki podskoczyła nawet do 78 dolarów. Podobnie rosły ceny miedzi. Zaskakująco dobrze zachowują się natomiast obligacje amerykańskie. Tak silne wzrosty na giełdach powinny były wywołać większy wzrost rentowności, a tymczasem kontrakty na obligacje utrzymały wsparcia techniczne. Być może więc rynek obligacji jest bardziej sceptycznie nastawiony do trwających wzrostów na giełdach.
Dzisiaj publikowane będą dane z amerykańskiego rynku nieruchomości (pozwolenia na budowę oraz rozpoczęte budowy domów), dane o inflacji PPI oraz dane o produkcji przemysłowej. Te ostatnie będą dość istotne - w maju mieliśmy bowiem kulminację umocnienia dolara i ciekawe czy przełoży się to ujemnie na amerykański sektor przemysłowy. Silny dolar zmniejsza bowiem konkurencyjność towarów amerykańskich na rynkach światowych.
Najważniejsze wiadomości
- E-Z: Inflacja CPI w maju:1,6%r/r, zgodna z oczekiwaniami. Inflacja bazowa CPI w maju: 0,8%r/r, zgodna z oczekiwaniami
- UK: Przeciętne zarobki w bonusami: 4,2% wobec oczekiwanych 4,4%
- US: Napływ kapitałów długoterminowych w kwietniu: 83mld $ wobec oczekiwanych 77.3mld $
- UK: Stopa bezrobocia ILO w kwietniu: 7,9% wobec oczekiwanych 8,0%
- AU: Dynamika rozpoczętych budów w I kwartale: 4,3% wobec oczekiwanych 7,1%. Poprzednia wartość: 15,1%
- US: Indeks cen importu wyniósł -0,6%m/m w maju, oczekiwano -1,2%
- US: Indeks NY Empire State: 19.57pkt. wobec oczekiwanych 20pkt.
- US: Indeks rynku nieruchomości NAHB w czerwcu: 17pkt. Wobec oczekiwanych 21pkt.
Główne wydarzenia dnia
fot. mat. prasowe
![Eurodolar – niedaleko silnych oporów Eurodolar – niedaleko silnych oporów](https://s3.egospodarka.pl/grafika2/komentarz-walutowy/Eurodolar-niedaleko-silnych-oporow-132908-150x100crop.jpg)
oprac. : Wojciech Smoleński / Dom Maklerski IDM S.A.