Najlepsze lokaty bankowe VII 2010
2010-07-02 11:06
© fot. mat. prasowe
Przeczytaj także: Najlepsze lokaty bankowe VI 2010
Jak zwykle kilka banków zafundowało swoim klientom również nieco lepsze oferty. Kredyt Bank i Bank Millennium wprowadziły lokaty z dzienną kapitalizacją, czyli takie, które pozwalają uniknąć konieczności płacenia podatku Belki. W pierwszej z tych instytucji można założyć kwartalny internetowy depozyt, który przyniesie tyle co tradycyjna lokata na 5 proc. (od tej kwoty należy odliczyć podatek Belki). Lokata na pół roku oznacza zysk sięgający 5,3 proc. W przypadku Millennium depozyty antypodatkowe mogą przynieść tyle, co lokata na 5 proc. w skali roku.fot. mat. prasowe
Najwyżej oprocentowaną lokatę na miesiąc znajdziemy w Volkswagen Banku direct, który płaci 4,35 proc., co po odjęciu 19-proc. podatku od zysków kapitałowych daje nam 3,52 proc. zysku. Deponując pieniądze na kwartał można jednak zarobić więcej. Getin Noble Bank za pośrednictwem serwisu lokaty.open.pl płaci 4,85 proc. To lokata z dzienną kapitalizacją, a więc odpowiada tradycyjnej lokacie o oprocentowaniu 5,99 proc. Na kolejnej pozycji plasują się antypodatkowe depozyty przynoszące tyle, co lokata na 5 proc. Taką ofertę znajdziemy bezpośrednio w Getin Noble Banku oraz we wspomnianym Kredyt Banku i Millennium. W przypadku depozytu na pół roku najwięcej zyskamy również w serwisie lokaty.open.pl, bo tu lokata z dzienną kapitalizacją przyniesie 5 proc. na rękę, co odpowiada tradycyjnej lokacie z podatkiem na 6,17 proc. Nieco lepsza oferta obowiązuje w tej instytucji w przypadku rocznych depozytów. Zysk może wynieść 5,25 proc. netto, czyli tyle, co na lokacie z podatkiem z oprocentowaniem 6,48 proc.
Amatorzy dwuletnich lokat mogą zaś skorzystać z oferty Banku Pocztowego, który ma lokatę na 7 proc. (5,67 po opłaceniu podatku), ale uwaga – ze zmiennym oprocentowaniem. Jeśli chcemy założyć dwuletnią lokatę o stałym oprocentowaniu to najwyższą stawkę oferuje FM Bank, który wprowadził do oferty dwuletnią lokatę z dzienną kapitalizacją, na której można zarobić tyle co na tradycyjnym depozycie przynoszącym 6,48 proc. w skali roku.
Do pobrania:
oprac. : Mateusz Ostrowski, Michał Sadrak / Open Finance