eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plFinanseArtykułyAnalizy i komentarzeRating Irlandii został obniżony do AA minus

Rating Irlandii został obniżony do AA minus

2010-08-25 13:45

Przeczytaj także: Cisza przed burzą na rynkach finansowych w końcówce tygodnia


Analiza techniczna


EUR/PLN

Korekta wzrostowa na eurodolarze wywołana publikacją gorszych od oczekiwań danych z amerykańskiego rynku nieruchomości powstrzymała chwilowo trend umocnienia dolara. To z kolei przełożyło się na mocniejszego złotego. Ponadto już wczoraj rano widać było, że eurozłoty ma kłopot z pokonaniem bariery 4,02. Duży popyt na polski dług sprzyja stabilizacji notowań złotego. Złoty będzie nadal reagował głównie na zmiany sentymentu na globalnych rynkach. Najbliższy opór 4,02. Wsparcie -3,98.

EUR/USD

Kolejna porcja słabych danych makroekonomicznych z USA przełożyła się na gwałtowną korektę wzrostową na eurodolarze. Z podobnym zachowaniem kursu mieliśmy do czynienia przy okazji konsolidacji w pobliżu 1,29. Rynek kilka krotnie próbował większej korekty, ale odbicia były sprzedawane. Zakres poprzedniego odreagowania nie przekroczył 200 pipsów. Obecna korekta również nie powinna przekroczyć tego zasięgu, jeśli trend spadkowy ma być kontynuowany. Silnym oporem będzie zatem strefa 1,2760-70.

GBP/USD

Poranne odbicie na funtdolarze było już słabsze od wczorajszej korekty wzrostowej. W reakcji na osłabienie dolara notowania GBPUSD testowały wczoraj opór w pobliżu 1,5480. Dzisiejsze odreagowanie zatrzymało się przy 1,5460. Trend pozostaje spadkowy i rynek może szybko zaliczyć nowe minimum w pobliżu 1,5320, gdzie znajduje się 38,2% zniesienie fibo. Notowania funtdolara powinny w dalszym ciągu być uzależnione od zachowania eurodolara.

USD/JPY

Wczorajsze przebicie bronionego od dłuższego czasu wsparcia doprowadziło do gwałtownego umocnienia jena w kierunku 83,6. W efekcie uruchomione zostały prawdopodobnie wszystkie stopsy na długich pozycjach zajmowanych w ostatnich dniach. W momencie gdy podaż z tego tytułu się wyczerpała, rynek odreagował i dzisiaj właśnie obserwujemy kontynuację tego procesu. Na rynku spekuluje się o możliwej interwencji Banku Japonii. Dopóki jednak notowania pozostają poniżej strefy 85-85,20 jen będzie bardziej podatny na umocnienie.

Wszystkie opinie i prognozy przedstawione w niniejszym opracowaniu są jedynie wyrazem opinii autorów w dniu publikacji.

poprzednia  

1 2

oprac. : Wojciech Smoleński / Dom Maklerski IDM S.A. Dom Maklerski IDM S.A.

Więcej na ten temat: komentarz walutowy, dolar, kursy walut, euro, złoty, funt, jen

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć bank.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: