eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plFinanseArtykułyAnalizy i komentarzeRynki finansowe - wciąż dobre nastroje

Rynki finansowe - wciąż dobre nastroje

2011-04-20 20:45

Środowa sesja na rynkach finansowych przyniosła kontynuację dobrych nastrojów inwestycyjnych. Europejskie giełdy odnotowywały solidne wzrosty, z kolei notowania euro nie tylko odrobiły straty z początku tygodnia w relacji do dolara, ale wyszły nawet na nowe tegoroczne szczyty.

Przeczytaj także: Cisza przed burzą na rynkach finansowych w końcówce tygodnia

Rynek międzynarodowy


Kurs EUR/USD około południa wzrósł dziś do poziomu 1,4546, po czym notowania głównej pary walutowej w kolejnych godzinach konsolidowały się powyżej 1,4500. Wczoraj pozytywnie na nastroje wpłynęły dobre dane z amerykańskich spółek. Z kolei dziś optymizm wśród inwestorów zwiększony został przez udaną aukcję bonów skarbowych Hiszpanii, co w dużej mierze stało się przyczyną umocnienia euro.

Zaplanowane na dziś publikacje makroekonomiczne wywarły mniej istotny wpływ na kurs głównej pary walutowej. O godzinie 16:00 miał miejsce odczyt danych z amerykańskie rynku nieruchomości. Sprzedaż domów na rynku wtórnym wzrosła w marcu do poziomu 5,1 mln, podczas gdy oczekiwano wyniku na poziomie 5 mln.

Drożejące złoto, którego cena przekroczyła dziś barierę 1500 USD za uncję, ustanawiając nowe historyczne maksimum stało się główną przyczyną umocnienia dolara australijskiego w relacji do amerykańskiej waluty. Kurs AUD/USD wzrósł dziś do poziomu 1,0686, czyli 29-letniego maksimum.

Rynek krajowy


Pozytywne nastroje na rynku sprzyjają również notowaniom złotego. Kurs EUR/PLN spadł dziś do poziomu 3,9600. Z kolei złoty w relacji do dolara umocnił się do poziomu 2,7230. Obecne na nastroje do rynku stanowią świetne środowisko dla dalszej aprecjacji złotego.

O godzinie 14:00 opublikowane zostały dziś dane na temat inflacji bazowej konsumentów, która wzrosła w marcu do poziomu 2 proc. r/r, oczekiwano 1,8 proc. r/r. Lekkie przyśpieszenie tempa wzrostu cen z wyłączeniem cen żywności i energii stanowić może argument za dalszym zacieśnianiem polityki pieniężnej w celu zdławienia presji inflacyjnej.

Wszystkie opinie i prognozy przedstawione w niniejszym opracowaniu są jedynie wyrazem opinii autorów w dniu publikacji.

oprac. : Michał Fronc / Dom Maklerski TMS Brokers Dom Maklerski TMS Brokers

Więcej na ten temat: komentarz walutowy, kursy walut, złoty, dolar, euro, funt, jen

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć bank.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: