Rynki finansowe - spadek apetytu na ryzyko
2011-06-09 12:30
Przeczytaj także: Cisza przed burzą na rynkach finansowych w końcówce tygodnia
Analiza techniczna
EUR/PLN
fot. mat. prasowe
Decyzja RPP nie przełożyła się na wzrost wartości złotego, natomiast utrzymujące się słabsze nastroje na rynkach światowych zaszkodziły nieco PLN. Jak na razie zbliżyliśmy się w okolice górnego ograniczenia kanału spadkowego. Wyjście powyżej 3,9560 otworzy drogę do dalszych wzrostów na euro złotym w rejon 3,9720. PLN będzie pozostawał dzisiaj pod wpływem informacji napływających zza granicy. Najbliższym wsparciem pozostają okolice 3,9460.
fot. mat. prasowe
EUR/USD
Wczorajszy dzień przyniósł korektę notowań eurodolara i powrót w okolicę krótkoterminowej linii trendu wzrostowego. W oczekiwaniu na decyzję ECB euro wspiera się na tej linii, pozostając w bardzo wąskim zakresie wahań. Większej zmienności spodziewamy się podczas konferencji Tricheta. Brak zielonego światła do dalszego umocnienia euro w postaci słów ‘wzmożona czujność’ przyczyni się z pewnością do dalszej przeceny wspólnej waluty.
fot. mat. prasowe
GBP/USD
GBPUSD pozostaje w ostatnim czasie w nieco węższym zakresie wahań. Wsparcie wynikające z linii poprowadzonej po ostatnich minimach lokalnych znajduje się w rejonie 1,6360, natomiast silnym oporem pozostaje rejon 1,6550. GBP znajduję się w dalszym ciągu pod presją sprzedających w stosunku do euro, nieco lepiej wygląda sytuacja na GBPUSD.
fot. mat. prasowe
NZD/USD
Dolar nowozelandzki otrzymał sygnał prowzrostowy od RBNZ. Sytuacja techniczna na parze NZDUSD przemawia za kontynuacją wzrostów. Notowania utrzymują się powyżej maksimum lokalnego z maja bieżącego roku. Ponadto ostatni ruch korekcyjny miał minimalny zasięg, do 38,2% zniesienia Fibo całości fali wzrostowej z okoli 1,7751. Oporem pozostaje strefa 0,83-0,832.
Wszystkie opinie i prognozy przedstawione w niniejszym opracowaniu są jedynie wyrazem opinii autorów w dniu publikacji.
1 2
oprac. : Anna Wrzesińska / Dom Maklerski IDM S.A.